I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków przegrywa w Poznaniu

Anna Kaczmarz
Koszykarze AZS AGH nie dali rady w Poznaniu i przegrali z Enea Basketem Poznań 78:85. O wyniku zadecydowały przede wszystkim pierwsze dwie kwarty.

Pierwsza część była przez większość czasu wyrównana. Co prawda poznaniacy zaczęli od 6:0, ale krakowianie odrobili straty, wyszli nawet na prowadzenie. Końcówka tej części należała jednak już do miejscowych, którzy mieli zaliczkę pięciu punktów po pierwszej kwarcie.

W drugiej ta ich przewaga zaczęła jeszcze szybko rosnąć. Był moment, że sięgnęła siedemnastu punktów (45:28). AZS AGH przed przerwą zdołał ją tylko nieznacznie zmniejszyć. Gdy drużyny udawały się na krótki odpoczynek, gospodarze prowadzili 51:37.

Po zmianie stron AZS AGH próbował gonić, ale zespół Enea Basket spokojnie utrzymywał kilkanaście punktów zaliczki. Wydawało się, że gospodarze kontrolują już w pełni sytuację, ale w czwartej kwarcie zespół z Krakowa rzucił się do odrabiania strat. I o mały włos nie dokonał trudnej sztuki. Na 1,5 minuty przed końcem dystans zmalał do zaledwie trzech punktów (81:78). Poznaniacy jednak wytrzymali ciśnienie i w samej końcówce potrafili utrzymać dystans kilku punktów, by ostatecznie wygrać cały mecz.

Enea Basket Poznań - AZS AGH Kraków 85:78 (26:21, 25:16, 19:20, 15:21)
Enea Basket: Dymała 24, Randolph 19, Andrzejewski 9, Fraś 7, Pułkotycki 0 oraz Adamczyk 11, Paczkowski 6, Stankowski 5, Kulis 4, Baganc 0, Szpakowski 0.
AZS AGH: Ransom 28, Mąkowski 16, Ciesielski 8, Komenda 4, Orłowski 3 oraz Palmowski 9, Dyrda 7, Śmiglak 3, Golus 0.
Sędziowali: Tomasz Tomaszewski, Błażej Rymarczyk oraz Bartosz Koralewski.