I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków przegrywa ostatni mecz we własnej hali

Na zakończenie rozgrywek w roli gospodarza AZS AGH Kraków przegrał we własnej hali z ekipą Decka Peplin 84:88. O wszystkim przesądziła tak naprawdę pierwsza kwarta, bardzo słaba w wykonaniu krakowian.

O takich sytuacjach mówi się, że drużyna nie dojechała na mecz. I rzeczywiście tak można było powiedzieć o tym, co AZS AGH zaprezentował w pierwszej kwarcie. To wtedy goście wypracowali sobie taką przewagę, która pozwoliła im w miarę kontrolować sytuację. W miarę, bo jednak krakowianie - jak już przyzwyczaili przez cały sezon - walczyli do końca. I o mały włos, a dopięliby swego. Na pół minuty przed końcem zrobiło się bowiem już tylko 80:82. Goście nie dali sobie jednak odebrać już prowadzenia.

AZS AGH Kraków - Decka Pelplin 84:88 (9:22, 28:28, 19:12, 28:26)
AZS AGH: Wydra 29, Zmarlak 26, Abdelaal 4, Sobiech 2, Orłowski 0 oraz Dyrda 10, Śmiglak 7, Leszczyński 6, Leśniak 0, Szymański 0.
Decka: David 18, Ciesielski 14, Tyszka 7, Wińkowski 3, Janik 1 oraz Kulis 17, Dzierżak 16, Sączewski 8, Konopatzki 4, Kopycki 0, Żebrok 0.
Sędziowali: Rafał Zuchowicz, Damian Wiaderny oraz Sylwester Adamski.