I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków nie zwalnia tempa. Piąta wygrana z rzędu!

Jak burza idą ostatnio koszykarze AZS AGH w I lidze. W środę wieczorem krakowianie pokonali pewnie we własnej hali AZS UMCS Start II Lublin 95:68. Podopieczni trenera Wojciecha Bychawskiego wygrali w ten sposób piąty mecz z rzędu!

Gospodarze zaczęli bardzo dobrze i w dwie minuty wyszli na prowadzenie 7:0. Czas wzięty przez trenera lublinian Przemysława Łuszczewskiego pozwolił im złapać nieco oddechu i przede wszystkim podjąć walkę z krakowską ekipą. Kilka razy Start zbliżał się na jeden punkt, ale przyjezdni nie potrafili postawić kropki nad „i”. Za to zespół AZS AGH, gdy tylko robiło się niebezpiecznie, potrafił odpowiedzieć choćby celnymi „trójkami”. M.in. dzięki temu po pierwszej kwarcie podopieczni Wojciecha Bychawskiego mieli pięć punktów więcej niż rywale.

Drugą kwartę Start rozpoczął od pierwszej celnej „trójki” w tym meczu. Trafił Norbert Ziółko, ale w kolejnych minutach punty zdobywali tylko krakowianie i po trzech minutach tej części gry ich przewaga wzrosła do ośmiu punktów (30:22). Tym razem gościom niewiele pomogło wzięcie czasu, bo grali nieskutecznie. Pudłowali zarówno z dystansu jak i spod kosza. A że z drugiej strony boiska dobrze dysponowany był m.in. Filip Pruefer, to krakowska ekipa jeszcze powiększyła dystans. W samej końcówce drugiej kwarty po akcji 2 plus 1 Kacpra Majki przewaga urosła do jedenastu punktów (47:36).

Po zmianie stron krakowianie systematycznie odbierali nadzieję lublinianom na to, że coś jeszcze w tym meczu mogą ugrać. Nawet jeśli goście trafiali, to gospodarze błyskawicznie odpowiadali, kilka razy celnymi rzutami za trzy punkty, co w środowy wieczór było ich naprawdę mocną bronią. Tylko w trzeciej kwarcie powiększyli oni w ten sposób swój dorobek sześć razy! To musiało przynieść efekt. Przed ostatnią częścią meczu krakowski zespół miał już 19 punktów przewagi (71:52). W czwartej kwarcie jeszcze ten dystans powiększył i zaksięgował kolejne cenne zwycięstwo.

AZS AGH Kraków - AZS UMCS Start II Lublin 95:68 (24:19, 23:17, 24:16, 24:16)
AZS AGH: Leszczyński 18, Fraś 10, Zmarlak 8, Rojek 7, Majka 3 oraz Wydra 16, Dyrda 15, Pruefer 12, Zgłobicki 2, Pieniążek 2, Matyja 2, Biegoń 0.
AZS UMCS: Ciechociński 15, Wąsowicz 13, Gospodarek 8, Myśliwiec 8, Nycz 2 oraz Ziółko 13, Pszczoła 3, Wachowicz 3, Grzesiak 2, Kępka 1.
Sędziowali: Tomasz Trybalski, Bogna Podkowińska oraz Damian Wiaderny. Widzów: 100.