I liga koszykarek. Zacięte derby Krakowa. Górą znowu Wisła CanPack

To były bardzo zacięte derby Krakowa w I lidze koszykarek. Tym razem prowadzące w tabeli wiślaczki musiały naprawdę się napocić, żeby pokonać AZS Politechnikę Koronę, ale ostatecznie to one zaliczyły kolejne zwycięstwo i pozostają niepokonane w tym sezonie.

Mecz rozpoczął się od kilku punktów przewagi AZS Politechniki Korony. Wiślaczki na pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu wyszły dopiero na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty. Po niej to jednak przyjezdne z ul. Kamiennej były górą. Prowadził jednym punktem.

W drugiej części to one również były częściej na prowadzaniu, ale nie tak wysokim, żeby zapewniało im to komfort. A końcówka tej kwarty należała już do Wisły, która na przerwę schodziła z przewagą trzech punktów (27:24).

Po zmianie stron Wisła cały czas utrzymywała się na prowadzeniu, momentami odskakiwała nawet na dość wyraźny dystans. Nie była to jednak przewaga, która pozwalałaby koszykarkom z ul. Reymonta czuć pełny komfort.

W decydującej kwarcie Wisła prowadziła raz kilkoma punktami, a raz ledwie dwoma, bo ambitne koszykarki AZS Politechniki Korony nie miały zamiaru się poddawać. W samej końcówce Wisła prowadziła czterema punktami 52:48. Na 50 sekund przed końcem ta przewaga jeszcze stopniała - było 52:50, bo trafiła Natalia Popiół.

Celnymi rzutami wolnymi odpowiedziała jednak Martyna Stasiuk i wiślaczki prowadziły na 23 sekundy znów czterema punktami (54:50). To wciąż jednak nie było prowadzenie bezpieczne, bo przyjezdne doprowadziły wkrótce do sytuacji, w której na 15 sekund przed końcem było już tylko 54:53! Końcówka była już bardzo dramatyczna. Wisła prowadziła 56:53, ale piłkę miały przyjezdne. Rzut za trzy punkty Weroniki Woźniak okazał się jednak niecelny i ostatecznie z wygranej cieszyła się Wisła.

Warto podkreślić, że na derby Krakowa przyszło sporo kibiców. Był doping. Transparentem uczczono też pamięć zmarłego niedawno Andrzeja Iwana.

Wisła CanPack Kraków - AZS Politechnika Korona Kraków 56:53 (12:13, 15:11, 15:13, 14:16)
Wisła CanPack: Stasiuk 17, Jasiulewicz, 11, Kuczyńska 10, Jackowska 8, Krzywoń 6 oraz Natkaniec 4, Bukowczan 0.
AZS PK: Woźniak 22, Mazur 9, Ławicka 9, Popiół 8, Kuras 0 oraz Plackowska 3, Rogalska 2, Dolenc 0, Kopiec 0.
Sędziowali: Michał Pogon oraz Monika Rokita.