I liga koszykarek. Wyjazdowa porażka Contimaxu MOSiR Bochnia

Adam Jastrzębowski
To nie był udany wyjazd koszykarek Contimaxu MOSiR. Bochnianki przegrały w sobotę z KS Basket Ostrów Wlkp. 53:67. Przesądziły o tym głównie kwarty druga i trzecia.

Pierwsza część była wyrównana. Prowadzenie się zmieniało, a wynik oscylował wokół remisu. W drugiej części lepiej wyglądały już poznanianki, które momentami odskakiwały na dziesięć punktów. Ostatecznie na przerwę schodziły z przewagą dziewięciu „oczek”.

Po zmianie stron nastąpił już mocniejszy „odjazd” miejscowych koszykarek. Momentami ich przewaga zbliżała się do dwudziestu punktów. Przed kwartą ostatnią prowadziły czternastoma punktami i pozostało im już tylko kontrolować sytuację.

KS Basket Ostrów Wlkp. - Contimax MOSiR Bochnia 67:53 (18:17, 18:10, 15:10, 16:16)
KS Basket: Joks 25, Dżochowska 24, Dekert 6, Ster 2, Wybraniec 1 oraz Szych 5, Zaremba 3, Kunicka 1, Pająk 0, Marczyk 0.
Contimax MOSiR: Krawiec 21, Bukowczan 12, Plucińska 6, Duchnowska 6, Kocaj 5, oraz Szkop 2, Zając 1, Więcek 0, Rak 0.
Sędziowali: Krzysztof Fila oraz Jakub Wróblewski.