I liga koszykarek. Wiślaczki wygrywają w łodzi z Widzewem

Andrzej Banaś
Koszykarki Wisły Orlen Południe pokonała w Łodzi Widzew 69:47. „Biała Gwiazda” dość szybko wypracowała sobie przewagę i mimo drobnych problemów, kontrolowała później sytuację.

Widzew prowadził w tym meczu 2:0, ale później w pierwszej kwarcie dominowały już krakowianki. Najlepszym tego dowodem jest, że zespół z Łodzi był w stanie zdobyć w tej kwarcie tylko pięć punktów.

Druga i trzecia kwarta były już zdecydowanie bardziej wyrównane. W trzeciej części Widzew nawet mocno zbliżył się do Wisły i można było się zastanawiać czy sytuacja nie wymknie się z rąk przyjezdnym. Nie stało się tak, bo końcówka trzeciej kwarty to znów była skuteczna gra Wisły. Czwarta kwarta toczyła się już pod dyktando krakowskiej drużyny, która pewnie sięgnęła po wygraną.

Widzew Łódź - Wisła Orlen Południe Kraków 47:69 (5:16, 14:13, 18:18, 10:22)
Widzew: Kudelska 14, Grudzień 12, Gzinka 4, Rok 1, Bołbot 0 oraz Janicka 10, Bandoch 4, Zajączkowska 1, Szeklicka 1, Gortat 0.
Wisła Orlen Południe: Stasiuk 24, Jasiulewicz 8, Kuczyńska 4, Zuziak 4, Krzywoń 2 oraz Duchnowska 9, Kaźmierczak 6, Wilk 6, Kwiecień 4, Mitrowska 2, Grzenkowicz 0.
Sędziowali: Konrad Lasocki oraz Radosław Suwalski.