I liga koszykarek. Porażka Wisły CanPack nad Bałtykiem

Anna Kaczmarz
W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu I ligi koszykarek Wisła CanPack przegrała w Gdańsku z AZS-em Uniwersytet Gdański 61:82. Krakowianki nie miały za wiele do powiedzenia, zespół z Gdańska był wyraźnie lepszy.

Już na początku miejscowe szybko uzyskały dość wyraźną przewagę. Po trzech minutach prowadziły 8:0. Na minutę przed końcem pierwszej kwarty AZS prowadził już 25:8. Ostatecznie przewaga gdańszczanek po pierwszej części wynosiła trzynaście punktów.

Nieco lepiej Wisła zaprezentowała się w drugiej kwarcie, jedynej wygranej przez zespół z Krakowa. Kilka razy w tej części udało się Wiśle dojść rywalki na kilka punktów. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 36:26.

Trzecia kwarta praktycznie przesądziła sprawę. AZS prowadził po niej już piętnastoma punktami i jasnym się stało, że pierwsze spotkanie zakończy się wygraną gdańszczanek. Czwarta kwarta była już w takiej sytuacji formalnością.

Rewanż rozegrany zostanie 13 kwietnia w hali przy ul. Reymonta.

AZS Uniwersytet Gdański - Wisła CanPack Kraków 82:61 (25:12, 11:14, 23:18, 23:17)
AZS UG: Stępień 17, Kosalewicz 14, Szczurewska 12, Adamaczyk 11, Szczęśniak 6 oraz Walkowska 10, Kuras 8, Ciecierska 4, Dżochowska 0, Ławicka 0, Klonowska 0.
Wisła CanPack: Wilk 18, Stasiuk 14, Rogalska 5, Bukowczan 2, Kozłowska 0 oraz Mazur 9, Wojtylas 7, Piwkowska 4, Wojas 2, Szymkowicz 0.
Sędziowali: Marcin Gawron oraz Angelika Kochner. Stan play off: 1:0.