I liga koszykarek. Pewna wyjazdowa wygrana Politechniki Korony

Anna Kaczmarz
Dość szybko załatwiły sprawę koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków w wyjazdowym meczu z KS Basket Ostrovią Ostrów Wlkp. Już w pierwszych dwóch kwartach wypracowały sobie odpowiednią zaliczkę i ostatecznie wygrały 70:51.

Mecz miał dość jednostronny przebieg. Jeśli można było mówić o wyrównanej grze, to jedynie na początku meczu. Do połowy pierwszej kwarty wynik oscylował jeszcze wokół remisu. Później krakowianki przyspieszyły już mocno i pierwszej części prowadziły trzynastoma punktami. Przed przerwą do tej przewagi dorzuciły jeszcze sześć punktów (41:21).

Ta przewaga determinowała to, co działo się po zmianie stron. Krakowianki grały już spokojniej, po prostu kontrolowały sytuację na parkiecie i „dowiozły” wysokie prowadzenie do samego końca.

KS Bastet Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS Politechnika Korona Kraków 51:70 (9:22, 12:19, 16:16, 14:13)
KS Bastet Ostrovia: Joks 11, Zaremba 7, Dekert 6, Dżochowska 6, Wybraniec 4 oraz Pająk 7, Szych 5, Kunicka 5, Marczyk 0, Klimańska 0.
AZS Politechnika Korona: Popiół 18, Wdowiuk 18, Majda 9, Woźniak 8, Mazur 4, oraz Dolenc 8, Kuras 5, Florkiewicz 0, Kopiec 0, Węglarz 0.
Sędziowali: Marek Tyliszczak oraz Mateusz Matusiak.