I liga koszykarek. Nieudana wyprawa Politechniki Korony do Poznania

Anna Kaczmarz
Koszykarki AZS Politechniki Korony przegrały w wyjazdowym spotkaniu z MUKS Poznań 50:60. O porażce krakowianek zadecydowała przede wszystkim bardzo słaba trzecia kwarta.

Początek meczu należał zdecydowanie do Politechniki Korony. Krakowianki grały skutecznie, czego efektem było prowadzenie 9:0. Poznanianki dopiero po pięciu minutach gry zdobyły pierwsze punkty. Przyjezdne prowadziły jednak cały czas. W drugiej kwarcie tę swoją przewagę podopieczne Wojciecha Downar-Zapolskiego nawet powiększyły do kilkunastu „oczek”. Wyglądało, że wszystko mają pod kontrolą. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 21:32.

Wszystko wywróciło się do góry nogami w trzeciej kwarcie, w której krakowianki po prostu stanęły… Trzy zdobyte w tym czasie punkty mówią wszystko. Tę część Politechnika Korona przegrała z kretesem. Efekt tego był taki, że zamiast prowadzenia kilkunastoma punktami, przed decydującą kwartą krakowianki miały trzynaście „oczek” do odrobienia. I nie były już tego w stanie zrobić.

MUKS Poznań - AZS Politechnika Korona Kraków 60:50 (14:18, 7:14, 27:3, 12:15)
MUKS: Łakoma 14, Masłowska 12, Batura 6, Papiernik 4, Burzyńska 0 oraz Joks 15, Piotrowska 6, Wartecka 3, Malchrowicz 0, Sobańska 0.
AZS Politechnika Korona: Kocaj 11, Krzywoń 11, Kopiec 9, Zuchora 7, Dolenc 3 oraz Filipowska 5, Natkaniec 4, Krygowska 0, Florkiewicz 0.
Sędziowali: Mikołaj Makowski i Damian Bordun.