I liga koszykarek. Nieudana wyprawa koszykarek AZS Politechniki Korony do Leszna

Anna Kaczmarz
Koszykarki AZS Politechniki Korony Kraków wysoko przegrały w Lesznie z Pompaxem Tęczą. Mecz w zasadzie rozstrzygnął się w dwóch pierwszych kwartach.

Pierwszą część meczu krakowianki przegrały różnicą aż 18 punktów, drugą 11. Na przerwę obie ekipy schodziły przy prowadzeniu miejscowych sięgającym prawie trzydziestu punktów. W takiej sytuacji dwie kolejne kwarty niewiele mogły już zmienić. Lesznianki wygrały zatem wysoko i bardzo pewnie.

Pompax Tęcza Leszno - AZS Politechnika Korona Kraków 86:56 (25:7, 26:15, 9:20, 26:14)
Pompax Tęcza: Szloser 23, Walentowska 14, Hołtyn 11, Ratajczak 10, Pisera 2 oraz Pietrzak 11, Siwińska 8, Grabska 7, Kuczyk 0, Pacholczyk 0, Jedryczka 0.
AZS Politechnika Korona: Krzywoń 14, Zuchora 11, Kopiec 10, Dolenc 6, Kocaj 6 oraz Filipowska 5, Natkaniec 2, Koroszec 2, Florkiewicz 0.
Sędziowali: Maciej Dębowski oraz Mikołaj Makowski.