I liga koszykarek. Krakowski duet na czele po sezonie zasadniczym

Zakończył się sezon zasadniczy w I lidze koszykarek. W środę rozegrano ostatnią, 22. kolejkę. Ten etap rozgrywek w grupie B z kompletem zwycięstw wygrała krakowska drużyna - AZS Politechnika Korona. Tuż za koszykarkami z ul. Kamiennej uplasowała się z kolei ekipa z ul. Reymonta, czyli Wisła Orlen Południe.

Wiślaczki przegrały trzy mecze, w tym dwa ze liderkami z AZS Politechniki Korony. Czwarte sezon zasadniczy zakończyły z kolei zawodniczki Contimaxu MOSiR-u Bochnia.

W ostatnim meczu koszykarki AZS Politechniki Korony kontrolowały rywalizację z Widzewem Łódź praktycznie cały czas. Ustawiły sobie prowadzenie na poziomie kilkunastu punktów w pierwszej kwarcie i później wynik praktycznie cały czas - z małymi wyjątkami - oscylował wokół dziesięciu punktów przewagi krakowianek.

Wisła na koniec sezonu zasadniczego pojechała do Gorzowa Wlkp., gdzie co prawda po pierwszej kwarcie prowadziła tylko dwoma punktami, ale na przerwę schodziła już z zapasem czternastu punktów. Po zmianie stron wystarczyło tylko kontrolować sytuację na parkiecie.

Ostatni z małopolskich zespołów, Contimax MOSiR przegrał na koniec sezonu zasadniczego z MUKS Poznań. To o tyle istotne, że właśnie poznanianki wyprzedziły ekipę z Bochni na finiszu sezonu zasadniczego.

Wiadomo już też - choć na razie bez terminów - kto z kim zagra w I rundzie fazy play off. I tak AZS Politechnika Kraków zmierzy się w niej z… Widzewem Łódź. Wisła Orlen Południe z RMKS-em Xbest Rybnik, a Contimax MOSiR Bochnia z Liderem Swarzędz. Czwartą parę utworzą poznańskie ekipy MUKS oraz Enea AZS II. Rywalizacja rozpocznie się w najbliższy weekend - 23-24 marca, choć niektóre mecze zostaną rozegrane we wtorek 26 marca. Dokładne terminy powinny być znane w czwartek.

AZS Politechnika Korona Kraków - Widzew Łódź 80:71 (23:11, 23:24, 12:15, 22:21)
ASZ PK: Woźniak 19, Wdowiuk 9, Mazur 7, Kuras 6, Majda 5 oraz Kopiec 13, Wojtylas 9, Popiół 5, Koroszec 4, Dolenc 3, Filipowska 0, Węglarz 0.
Widzew: Kudelska 25, Gzinka 11, Janicka 10, Grudzień 10, Bandoch 4 oraz Zajączkowska 4, Sierakowska 4, Szeklicka 3, Rok 0z, Józefowicz 0.
Sędziował: Maria Tatar oraz Agnieszka Piwowarczyk. Widzów: 100.

Enea AZS AJP II Gorzów Wlkp. - Wisła Orlen Południe Kraków 52:79 (14:16, 10:22, 10:24, 18:17)
Enea AZS AJP II: Lebiecka 15, Maćkowiak 8, Śmiałek 7, Steblecka 4, Latos 0 oraz Kara 9, Bączkowska 4, Łotarewicz 3, Lewandowska 2, Mochól 0, Harasimowicz 0.
Wisła Orlen Południe: Stasiuk 19, Kuczyńska 18, Grzenkowicz 7, Krzywoń 5, Jasiulewicz 3 oraz Wilk 13, Kwiecień 5, Mitrowska 5, Duchnowska 4,
Sędziowali: Marek Januszonek oraz Angelika Kochner. Widzów: 50.

Contimax MOSiR Bochnia - MUKS Poznań 66:79 (14:18, 12:17, 16:20, 24:24)
Contimax MOSiR: Zuchora 21, Bukowczan 13, Kocaj 9, Krawiec 9, Rak 6 oraz Więcek 6, Duchnowska 2, Grabska 0, Zając 0.
MUKS: Szloser 27, Dymała 14, Łakoma 14, Piotrowska 5, Błaszczak 4 oraz Burzyńska 11, Winkel 2, Sobańska 2, Kasztelan 0, Szymańska 0.
Sędziowali: Łukasz Oleksy oraz Arkadiusz Szechyński. Widzów: 100.