Wojciech Matusik
Krakowskie drużyny, które rywalizują w I lidze koszykarek zaliczą weekend do udanych. Wiślaczki wygrały na wyjeździe w Poznaniu, a AZS Politechnika Korona w swojej hali przy ul. Kamiennej.

Wiślaczki nie zwalniają tempa. To ich kolejne ich zwycięstwo. Tym razem spokojnie budowały swoją przewagę. Po pierwszej kwarcie prowadziły czterema punktami, na przerwę schodziły, gdy miały już piętnaście punktów zapasu. Po zmianie stron pozostało im spokojnie kontrolować sytuację na parkiecie.

Enea AZS II Poznań - Wisła CanPack Kraków 57:74 (17:21, 11:22, 16:13, 13:18)
Enea AZS: Rogozińska 10, Główczak 5, Piasecka 4, Piechowiak 2, Dżochowska 0 oraz Brzustowska 13, Rakowska 9, Haegenbarth 6, Koryzna 6, Tomaszkiewicz 2, Woźna 0.
Wisła CanPack: Jackowska 20, Stasiuk 18, Jasiulewicz 16, Krzywoń 7, Kuczyńska 3 oraz Bukowczan 4, Natkaniec 3, Kwiecień 2, Kozłowska 1, Wojas 0.
Sędziowali: Tomasz Kuczyński i Damian Bordun.

Po pierwszej wyrównanej kwarcie, w drugiej krakowianki wypracowały sobie przewagę kilku punktów i kontrolowały sytuację na parkiecie. Łodzianki próbowały jeszcze powalczyć w trzeciej kwarcie, ale w ostatniej były już tylko tłem na drużyny z Krakowa.

AZS Politechnika Korona Kraków - Grot Widzew Łódź 64:43 (16:15, 21:13, 11:10, 16:5)
AZS PK: Woźniak 12, Kuras 12, Ławicka 7, Popiół 6, Mazur 4 oraz Rogalska 13, Kopiec 8, Koroszec 2, Filipowska 0, Florkiewicz 0, Dolenc 0.
Widzew: Gzinka 14, Kudelska 12, Bołbot 4, Gortat 2, Sierakowska 2 oraz Janicka 6, Miazek 3, Bandoch 0, Kacprzyk-Rosiak 0, Kurzawska 0.
Sędziowali: Rafał Bogdan oraz Agnieszka Piwowarczyk.