I liga koszykarek. AZS Politechnika Korona pewnie wygrywa pierwszy mecz

Wojciech Matusik
Bardzo dobrze zaczęły rywalizację w fazie play off koszykarki AZS Politechniki Korony. Krakowianki pewnie wygrały w Rybniku z RMKS Xbest 85:46 i są o krok od awansu do następnej rundy.

Pierwsza kwarta była jeszcze w miarę wyrównana, a dopiero w jej końcówce krakowianki odskoczyły na kilka punktów. W drugiej części nastąpił już „odjazd” Politechniki Korony. Na tyle duży, że na przerwę oba zespoły schodziły przy bliski dwudziestopunktowym prowadzeniu przyjezdnych.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Wciąż na parkiecie dominowała ekipa z Krakowa, która praktycznie do samego końca kontrolowała to, co działo się w tym meczu.

Rewanż w środę w Krakowie. Gra się toczy do dwóch zwycięstw.

RMKS Xbest Rybnik - AZS Politechnika Korona Kraków 46:85 (16:24, 8:19, 13:25, 9:17)
RMKS Xbest: Majda 13, Bednarek 12, Czyżewska 11, Jurczyńska 6, Rudzińska 2 oraz Hnida 2, Hopkalo 0, Ferenc 0, Bacik 0.
AZS PK: Woźniak 33, Popiół 12, Kuras 12, Ławicka 11, Mazur 6, oraz Dolenc 5, Kopiec 4, Rogalska 2, Filipowska 0, Florkiewicz 0, Koroszec 0.
Sędziowali: Robert Mordal oraz Mateusz Skorek.