I liga koszykarek <br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b>

Marcin CZERNEK
KORONA Kraków - OSTROVIA Ostrów Wielkopolski 57:86 (15:20, 15:21, 13:21, 14:24). Punkty dla Korony: Tomaszewska 16, Flądro 10, Grzelak 8, Włodarz 7, Suknarowska 6, A.

KORONA Kraków - OSTROVIA Ostrów Wielkopolski 57:86 (15:20, 15:21, 13:21, 14:24).

Punkty dla Korony: Tomaszewska 16, Flądro 10, Grzelak 8, Włodarz 7, Suknarowska 6, A. Starowicz 6, Mucha 4, dla Ostrovii: Siwczak- Dajksier 27 (3x3), Szymańska 22 (2x3), Mądra 16, Bieca 12, Górczak 3, Skrzypczak 2, Łazarz 2, Herman 2. Sędziowali: M. Kuniec z Przemyśla oraz T. Tys z Lublina. Widzów 60.

Koszykarki Korony przystąpiły do tego meczu bez najlepszej

swojej zawodniczki Bogdan, która powraca powoli do zdrowia po przebytej chorobie. Od początku meczu koszykarki Ostrovii narzuciły swój styl gry i zaczęły niepodzielnie panować na parkiecie. Po 7 min. gry ich przewaga była już bardzo wysoka, jednak w końcówce tej kwarty popełniły parę głupich strat, co kosztowało je utratę 8 pkt i ich przewaga stopniała do 5 oczek. Na początku II kwarty zawodniczki Korony przyspieszyły swoją grę i zagrały na dobrym procencie skuteczności rzutów z półdystansu. Szczególnie wprowadzona w 2 min. Suknarowska wniosła wiele ożywienia w poczynania swojego zespołu na parkiecie. Później jednak z koszykarek Korony jakby zeszło powietzre i ich rywalki znowu zaczęły powiększać swoją przewagę punktową. Początek II połowy spotkania to wyrównana gra z obu stron. W 5 min. gospodynie popełniły trzy straty pod rząd i oddały serię niecelnych rzutów, co pozwoliło zawodniczkom z Wielkopolski na uzyskanie 19 pkt przewagi na 10 min przed końcem meczu. W ostatniej odsłonie krakowianki zagrały z większym zaangażowaniem i wolą walki. Dzięki ich agresywnej obronie przyjezdnym dużo trudniej szło zdobywanie kolejnych punktów w porównaniu do poprzednich kwart. W 8 min. trener Ostrovii wprowadził na boisko swoje rezerwowe, które pewnie dowiozły zwycięstwo swojej drużyny do końca meczu.