Hutnik: Porażka na początek pracy trenerskiej [zdjęcia dziennikarza obywatelskiego]

Przeciszovia Przeciszów-Hutnik Nowa Huta 3:1. Nie był to najlepszy trenerski debiut Andrzeja Paszkiewicza.

Hutnik Nowa Huta : LKS Mogilany 1:2 - druga porażka nowohucian [zdjęcia dziennikarza obywatelskiego]

W pierwszej połowie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Hutnika zrobiło się spore zamieszanie, które skutecznie wykorzystał Gałgan (17. min).

W 39. minucie trybuny zamarły. Gałgan otrzymał podanie od kolegi, będąc na dwumetrowym spalonym. Ani kibice Hutnika, ani Przeciszovii nie mieli wątpliwości, że arbiter powinien zatrzymać akcję - ten jednak pozwolił grać i w ten sposób Przeciszovia podwyższyła na 2-0.

Druga połowa z bramką, ale nadal przegrana

Na drugą połowę Andrzej Paszkiewicz wpuścił na prawy atak Łukasza Cichego i okazał się to strzał w dziesiątkę. Napastnik Hutnika wniósł wiele ożywienia do działań ofensywnych drużyny. Zanim jednak to nastąpiło, Przeciszovia strzeliła po ładnej akcji trzecią bramkę, autorstwa Chrapkiewicza.

W 91. minucie Łukasz Cichy dostał piłkę w prawym narożniku pola karnego, zdecydował się na błyskotliwy drybling, w trakcie, którego minął trzech obrońców, a następnie zagrał idealnie w pole karne, gdzie świetnie głową uderzył Michał Guja i dał Hutnikowi honorowe trafienie. Minutę później bliski zmniejszenia rozmiarów porażki był Michał Nawrot, którego bardzo silny strzał z 18 m minął o centymetry bramkę gospodarzy.

Debiut trenera Andrzeja Paszkiewicza

Hutnik w tym meczu prowadzony był przez nowego trenera. Walne Zebranie Członków stowarzyszenia Nowy Hutnik 2010 podjęło decyzję o odwołaniu Krzysztofa Przytuły z funkcji pierwszego trenera drużyny seniorów Hutnika Nowa Huta. Członkowie stowarzyszenia wyrazili również najwyższe uznanie dla Krzyszofa za jego pracę i rolę w odbudowie Hutnika. Następcą Krzysztofa Przytuły został Andrzej Paszkiewicz.

W przeszłości był piłkarzem Hutnika. Jego karierę sportową przerwała kontuzja. Od kilku lat zajmował się trenowaniem, prowadząc m.in. drużyny juniorów starszych i trampkarzy Hutnika. Jest trenerem II klasy, mając licencję PZPN. Andrzej Paszkiewicz objął drużynę seniorów do końca rundy jesiennej br.

Przeciszovia Przeciszów - Hutnik Nowa Huta 3:1 (2:0)

1:0 Gałgan 17,
2:0 Gałgan 39,
3:0 Chrapkiewicz 56,