Hutnik Nowa Huta - Universidad de Navarra 3:0 [zdjęcia]

Piłkarze Hutnika Nowa Huta pokonali w czwartek zespół C.D. Universidad de Navarra 3:0, w meczu rozegranym w ramach imprezy "Welcome to Nowa Huta".

Iskra Klecza Dolna - Hutnik Nowa Huta 3:1

Mecz z C.D. Universidad był drugą edycją imprezy "Welcome to Nowa Huta" zorganizowanej przez Nowy Hutnik 2010.

Piłkarze Hutnika rozpoczęli mecz od zdecydowanych ataków i już w 8 min. Michał Krawczyk wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie z głębi pola i strzelił obok próbującego interweniować bramkarza gości. Dziesięć minut później padła druga bramka dla Hutnika - po strzale Łukasza Cichego.

W drugiej połowie trener Krzysztof Przytuła wymienił całą jedenastkę. Hiszpanie, którzy dopiero zaczynają przygotowania do sezonu (zacznie się za 3 tygodnie) oraz odczuwali trudy podróży z Warszawy, gdzie rozegrali mecz z zespołem Legii Warszawa występującej w Młodej Ekstraklasie ulegając 6:0, zagrali uważniej w obronie i starali się nie dopuścić do zagrożenia pod własną bramką. Hutnik starał się zagrozić gościom strzałami z dalszej odległości - bardzo groźnie uderzał zwłaszcza Nawrot, Stanek i Gamrot. Długo jednak te ataki nie przynosiły powodzenia - dopiero w 68 min. szarżującego w polu karnym Białkowskiego powalił jeden z obrońców i sędzia podyktował rzut karny dla Hutnika, którego pewnym strzałem wykorzystał Michał Nawrot. Mimo dalszych prób podwyższenia rezultatu, wynik już nie uległ zmianie.

II edycja "Welcome to Nowa Huta" przeszła do historii. Za rok spotkamy się po raz kolejny z przeciwnikami z zagranicy. Jak zapowiada wiceprezes Nowego Hutnika 2010 Adam Gliksman w 2012 r. przeciwnik będzie bardzo atrakcyjny - FC United of Manchester.

Hutnik Nowa Huta - CD Universidad de Navarra 3:0 (2:0)
1:0 Michał Krawczyk
2:0 Łukasz Cichy
3:0 Michał Nawrot (karny)

Hutnik I połowa: Stępniowski - Jarosz, Bienias, Jurkowski, Zimny - Buras, Kozak, Lipowiecki - Dudziński, Cichy, Krawczyk.
Hutnik II połowa: Kusak - Antoniak, Lipowiecki, Bienias, Urbaniec - Gamrot, Nawrot, Wrona - Białkowski, Stanek, Zdziński.

Widzów około 900

Przed głównym punktem imprezy, swój mecz rozegrali juniorzy Hutnika występujący w Małopolskiej Lidze.

Hutnik Nowa Huta – Okocimski Brzesko 4:1 (1:0)