Hutnik Nowa Huta : Orzeł Piaski Wielkie 2:0 [relacja i zdjęcia dziennikarza obywatelskiego]

Hutnik Nowa Huta pokonał Orła Piaski Wielkie 2:0 po bramkach Michała Nawrota i Mateusza Stanka. Na meczu rozgrywanym przy sztucznym świetle bawiło się blisko 1000 kibiców.

Hutnik Nowa Huta - Universidad de Navarra 3:0 [zdjęcia]

Pierwsza bramka dla Hutnika padła po rzucie karnym podyktowanym za faul S. Guzika na Łukaszu Cichym. Pewnym egzekutorem okazał się Michał Nawrot. Ta bramka ułatwiła zadanie Hutnikowi, który zaczął zdecydowanie atakować: w 23. min. aż 3 piłkarzy Hutnika znalazło się na spalonym. Trzy minuty później trybuny oszalały - stojący po prawej stronie boiska Buras zdecydował się na piękny strzał z 30 metrów i piłka wpadła do bramki. Niestety sędzia słusznie gola nie uznał, bowiem jedne z napastników Hutnika utrudniał interwencję bramkarzowi.

W 29. min. bliski wykończenia świetnej akcji Nawrota był Stanek, ale piłka została wybita przez obrońców Orła. Hutnik koleją koronkową akcję przeprowadził w 37. min. Cichy zagrał do Białkowskiego, a ten dośrodkował do Stanka, który pewnym strzałem podwyższył na 2-0. W 41. min. Mateusz Stanek mógł zdobyć koleją bramkę, ale jego uderzenie głową było niecelne. W drugiej połowie goście otrząsnęli się z tej przewagi Hutnika i kilka razy zagrozili Kusakowi.

Bardzo groźnie było w 50. min. gdy jeden z napastników Orła strzelał z 9 m, ale bramkarz Hutnika obronił. Pomiędzy 70. a 80. minutą Orzeł stworzył sobie kilka sytuacji, po których powinna paść bramka kontaktowa. Najbliżej powodzenia był Wajda, który w 78. min. trafił z wolnego w poprzeczkę. Chwilę później po zagraniu Nawrota Stanek zdobył gola dla Hutnika, ponownie nieuznanego przez sędziego. W 83. min. Białkowski przeprowadził znakomity rajd w pole karne, w ostatnim momencie wypuścił sobie piłkę za daleko i piłkarze z Piasków Wielkich zażegnali niebezpieczeństwo.

Hutnik Nowa Huta - Orzeł Piaski Wielkie 2:0