Hutnik lepszy od Garbarni w sparingowym meczu. Zwycięski gol testowanego Brazylijczyka [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
15.01.2022, Kraków: sparing Hutnik - Garbarnia
15.01.2022, Kraków: sparing Hutnik - Garbarnia Joanna Urbaniec
W piłkarskim sparingu krakowskich drugoligowców Hutnik wygrał na własnym, bocznym boisku z Garbarnią 4:3, choć do 49 minuty przegrywał 1:3. Pierwsza część meczu trwała 45 minut, druga... godzinę.

Hutnik - Garbarnia: od 1:3 do 4:3

Przez ponad pół godziny żadna z drużyn nie potrafiła zakończyć swej akcji celnym uderzeniem. Gole zaczęły padać w końcówce pierwszej połowy. „Brązowi" dwa z nich zdobyli w odstępie zaledwie kilkudziesięciu sekund. Najpierw do siatki spoza pola karnego trafił Mateusz Duda, a potem lobem po ładnej akcji swej drużny Michal Klec. W rewanżu testowanego bramkarza gości pokonał głową Jakub Wilczyński, ale tuż przed przerwą wynik meczu podwyższył strzałem z kilku metrów Michał Feliks.

W przerwie w zespole gospodarzy nastąpiło dużo zmian kadrowych. Hutnicy po zmianie stron byli o wiele bardziej skuteczni. „Kontaktowego" gola z rzutu wolnego uzyskał były zawodnik Garbarni Michał Kitliński, a do remisu doprowadził po indywidualnej akcji i strzale w dalszy róg bramki Mateusz Ozimek. Do końca sparingu obaj rywale dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki. W końcu udało się to z woleja testowanemu zawodnikowi Hutnika, skrzydłowemu, 21-letniemu Brazylijczykowi.

Hutnik: Hafez na kwarantannie

W Hutniku wystąpili m.in. dwaj już zakontraktowani zawodnicy: prawy obrońca Szymon Stasik (wypożyczony z Podbeskidzia Bielsko-Biała) i defensywny pomocnik Kacper Andrzejewski (wypożyczony z Miedzi Legnica), piłkarze aspirujący do gry w II-ligowej ekipie: Patryk Kura (Wieczysta Kraków), Mateusz Ogrodowski (Warta Gorzów Wielkopolski) i wspomniany Brazylijczyk, a gracze także przebywający ostatnio na wypożyczeniu: Filip Handzlik (Wisła Sandomierz) i Mateusz Ozimek (LKS Łagów).

Przypomnimy, że z Hutnika odeszło już siedmiu piłkarzy: Javier Bernal, Łukasz Kędziora, Michał Stasz, Piotr Stawarczyk, Igor Tarała, Bartosz Tetych i Piotr Zmorzyński. Ponadto wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy otrzymał Kamil Sobala. W sparingu zabrakło Abdallaha Hafeza, który przebywa na kwarantannie w Egipcie (pierwszy wynik testu na koronawirusa miał pozytywny).

- Sparing oceniam dosyć pozytywnie. Fragmentami wyglądało to dobrze. Widać, że piłkarze mają chęć do gry. Oczywiście brakowało zrozumienia, zwłaszcza w obronie, bo w tym zestawieniu zawodnicy grali ze sobą po raz pierwszy. Wierzymy, że przy kilku wzmocnieniach nasza gra "zaskoczy" - powiedział dyrektor sportowy Hutnika Leszek Janiczak.

Garbarnia: 17-latek w bramce

W Garbarni zagrali m.in. testowani zawodnicy: bramkarz Mateusz Bartusik (ostatnio Górnik II Zabrze), pomocnicy Mikołaj Jeż (Jutrzenka Giebułtów) i Hubert Urbański (Wieczysta Kraków), juniorzy krakowskiego klubu: bramkarz Jacek Smyrak, obrońca Damian Derenda i pomocnik Szymon Gołąb oraz wypożyczony do końca czerwca z Wisły Płock pomocnik Kacper Rogoziński.

Z kolei z Garbarnią pożegnał się już kwintet: Jakub Janik, Kacper Laskoś, Mateusz Małek, Szymon Pająk i Mateusz Surma.

- Była to dla nas dobra jednostka treningowa, kontynuacja pracy w mikro cyklu szkoleniowym. Mogliśmy się przyjrzeć kilku testowanym zawodnikom i przekonać się, w jakiej dyspozycji jesteśmy. Szansę gry otrzymał między innymi 17-letni bramkarz Mateusz Bartusik, z którym praktycznie jesteśmy już dogadani - powiedział trener Garbarni Maciej Musiał.

W rundzie jesiennej, w meczu II ligi tych drużyn, rozegranym 15 września na Suchych Stawach, padł remis 1:1. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w weekend 19-20 marca. Po 20 kolejkach Garbarnia (mająca do rozegrania u siebie zaległy mecz z liderem Stalą Rzeszów) zajmuje ósme (30 pkt), a Hutnik siedemnaste, przedostatnie (15 pkt) miejsce w tabeli.

Hutnik Kraków - Garbarnia Kraków 4:3 (1:3)
Bramki: 0:1 M. Duda 35, 0:2 Klec 36, 1:2 Wilczyński 39, 1:3 Feliks 45, 2:3 Kitliński 49, 3:3 Ozimek 58, 4:3 testowany 96.
Hutnik: I połowa: Frasik - Stasik, Leśniak, Ogrodowski, Kura - Kieliś, Drąg, Świątek, Zawadzki - Kitliński, Wilczyński; II połowa: Leszczyński - Jaklik, Hoyo-Kowalski, Ogrodowski (60 Leśniak), Kura (60 testowany) - Kieliś, Andrzejewski, Handzlik (60 Gajda), Ozimek - Chmiel, Kitliński (60 Lelek).
Garbarnia: I połowa: Bartusik – Purcha, Bartków (40 Niedzielski), Kardas, Bentkowski – Słomka, M. Duda, Kuczak (30 Urbański), Malik, Feliks – Klec; II połowa: Bartusik (85 Smyrak) – Purcha (60 Derenda), Banach (90 Niedzielski), Nakrosius, Morys - Rogoziński (90 Ciuruś), Szywacz, Urbański (60 K. Duda), Gołąb (60 Jeż), Marszalik - Kuczera.