Hutnik Kraków. Remis na Suchych Stawach z Polonią Bytom w ostatnim sprawdzianie przed inauguracją II ligi [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Sparing Hutnik Kraków - Polonia Bytom
Sparing Hutnik Kraków - Polonia Bytom Anna Kaczmarz
W swym ostatnim sparingu przed inauguracją rozgrywek II ligi piłkarskiej Hutnik Kraków zremisował na własnym boisku z III-ligową Polonią Bytom 1:1. Przed meczem odbyła się oficjalna prezentacja drużyny gospodarzy.

Szymon Szydełko: Wartościowy sprawdzian

- Był to wartościowy sprawdzian z dobrą drużyną, która chce awansować do drugiej ligi. W zimie wygraliśmy z nią 1:0. Wyciągniemy dużo ważnych wniosków z tego sparingu. Jestem z niego po części zadowolony, nie podobała mi się tylko nasza gra w ostatnich 20 minutach - powiedział po sobotnim meczu trener hutników Szymon Szydełko.

Spotkanie było zacięte, dostarczyło sporo emocji, toczyło się przy lekkiej przewadze gospodarzy. Zanim padły gole, obie drużyny mogły objąć prowadzenie; dla Hutnika okazje mieli m.in. Michał Kitliński i Tomasz Wojcinowicz.

Dominik Zawadzki przerwał niemoc

Strzelecką niemoc krakowian przerwał Dominik Zawadzki, który w 71 min popisał się ładnym ładnym strzałem, po którym piłka wpadła do siatki przy dalszym słupku. Goście doprowadzili do remisu 6 min później, kiedy to Marek Krotofil uzyskał swoją debiutancką bramkę dla Polonii.

- Mamy jeszcze trochę pracy przed sobą, na przykład jeśli chodzi o ustawienie na boisku Sławomira Chmiela, który późno dołączył do drużyny, ale ma ogromny potencjał. Musimy popracować także może nie nad błędami, ale nawykami niektórych zawodników, na przykład Michała Stasza - dodał szkoleniowiec drużyny z Suchych Stawów.

Hutnik występy w sezonie 2021/2022 w II lidze zainauguruje 1 sierpnia w meczu ze Śląskiem II we Wrocławiu (początek o godz. 12).

Hutnik Kraków - Polonia Bytom 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Zawadzki 71, 1:1 Krotofil 77.
Hutnik: I połowa: Frasik - Kędziora, Wojcinowicz, Hoyo-Kowalski - Stasz, Gajda, Bernal, Zmorzyński - Hafez, Sobala, Świątek; II połowa: Leszczyński - Wojcinowicz, Stawarczyk, Hoyo-Kowalski (79 Tarała) - Chmiel, Drąg, Jaklik, Tetych - Kieliś, Kitliński, Zawadzki.
Polonia: Kamiński (46 Gniełka) - Górka (31 Belica), Krotofil, Bedronka, Budzik - Wuwer, Hałgas (34 Górka; 46 Wróbel), Płonka (31 Krzemień), Stefański, Iwanek (46 Andrzejczak) - Celuch (46 Ochwat).