Jerzy Filipiuk
Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 Hutnik Kraków - UKS SMS Łódź
Mecz Centralnej Ligi Juniorów U-18 Hutnik Kraków - UKS SMS Łódź Joanna Urbaniec
W meczu 18. kolejki - pierwszej w 2021 roku - Centralnej Ligi Juniorów U-18 zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Hutnik Kraków przegrał na własnym boisku z UKS SMS Łódź 0:3.

Drużynę juniorów starszych Hutnika po raz pierwszy poprowadził Łukasz Kawa, wcześniej (od 2014 roku) szkoleniowiec grup młodzieżowych tego klubu i (od 5 września 2017 roku) asystent trenera pierwszego zespołu Leszka Janiczaka. "Kawani" jest wychowankiem klubu z Suchych Stawów, jako senior w sezonie 2014/2015 występował w Prądniczance Kraków. W jego debiucie młodzi hutnicy doznali niestety już piętnastej porażki w tym sezonie CLJ U-18 (siódmej na własnym boisku).

W pierwszej połowie meczu przeważali goście. Efektem ich dobrej gry były dwa gole. Pierwszego zdobył Jakub Paciorek, kończąc zespołową akcję, drugą Piotr Woźnikiewicz głową z 6 metrów po rzucie rożnym. Gospodarze mieli trudności z wyprowadzaniem piłki, stwarzaniem sytuacji podbramkowych.

Przez niepełna pierwszy kwadrans po zmianie stron hutnicy zmuszali rywali do obrony. Okazje do uzyskania bramki mieli najlepszy snajper Hutnika w rundzie jesiennej Alan Piskorz (z 18 metrów strzelił obok słupka) i Chawkat Zakareya (był w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale ten zdołał wybić piłkę na róg).

W 58 minucie błąd popełnił środkowy obrońca Hutnika Dawida Żakieta, który usiłować zagrać piłkę do kolegi, ale przejął ją jeden z łodzian i po chwili, po trafieniu Woźnikiewicza, było 0:3. Gospodarze nie poddali się, w ostatnich dwóch kwadransach gry stwarzali kolejne sytuacje (m.in po "główce" jednego z krakowian piłka o centymetry minęła słupek), ale umiejętnie broniący się goście nie dali sobie strzelić gola.

Hutnik Kraków - UKS SMS Łódź 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Paciorek 11, 0:2 Woźnikiewicz 42, 0:3 Woźnikiewicz 58.
Hutnik: Fojt - Wróbel, Żakieta, Marcinkowski - Gniecki (77 Maderak), Kosakowski, Zgierski, Styrczula, Lelek - Piskorz (77 Kornaś), Zakareya (70 Pawela, 86 Włoch).