Hokejowe męczarnie

pg
Comarch-Cracovia - GKS Katowice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0). Bramki: 1:0 Tomas (Horny) 57, 2:0 Sarnik 60. Sędziowali: W. Marczuk z Torunia oraz S. Molenda i P. Madeksza z Sosnowca. Kary: 20 i 12 min. Widzów: 1200.

Bez litości byli hokeiści Cracovii, dla dość licznej grupy kibiców, którzy mimo słabego rywala i niskiej temperatury stawili się przy ul. Siedleckiego. Praktycznie to co się działo na lodowisku do 30. minuty meczu śmiało możny nazwać hokejową pornografią.

Totalny chaos, groźnych akcji jak na lekarstwo, tempa ich rozgrywania wstydzili by się juniorzy. W pierwszej formacji wyraźnie słabo czuł się Damian Słaboń, a tym samym ten atak sprowadzał się do Piotra Sarnika. W drugim grali, a przynajmniej starli się, Tomas i Horny, a o trzecim nawet nie należy wspominać. Czwarty, nie wiedzieć czymu, został odstawiony, chociaż na tle ,popisów" trzech pozostałych bynajmniej nie ,wyróżniał" się in minus.

Dopiero od połowy drugiej tercji krakowianie trochę przyśpieszyli grę i bramkarz katowiczan kilka razy musiał interweniować. A tak na prawdę ciekawie zrobliło się w ostatnich 10. minutach. W 50.10 sek katowiczanie mieli grać przez 1.12 min w przewadze pięciu na trzech. Mieli, bowiem po 8. sek. Marznica powędrował na ławką kar. Jednoosobową przewagą krakowianie przetrzymali bez uszczerbku, a w 57 min, kiedy to oni byli w identycznej sytuacji (5. na 4). strzał Hornego, odbił Zając na słupek, ale był bezradny wobec dobitki Tomasa.

W ostatnich sekundach, goście grając ponownie w przewadze, wycofali bramkarza, ale krążek trafił do Sarnika, który równo z końcową syreną umieścił go w bramce katowiczan.

COMARCH-CRACOVIA: Radziszewski - P. Urban, Csorich, Sarnik, Słaboń, Twardy - Noworyta, Marcińczak, Tomas, Horny, Chabior - Kozendra, Musiał, Wieloch, Bibrzycki, Witowski - Gąska, Smreczyński, S. Urban, Cieślak, Drozdowicz.