Hokej. Cracovia rozbiła Orlik [ZDJĘCIA]

jkl
W ekstralidze rozpoczęła się faza play-off. Cracovia rozbiła Orlika Opole.

Comarch Cracovia - Orlik Opole 12:1 (4:1, 2:0, 6:0)
Bramki: 1:0 Dziubiński (Urbanowicz) 1, 1:1 Lymansky (Marzec) 6, 2:1 Svitana (Słaboń) 13, 3:1 Bożko 14, 4:1 Urbanowicz (Sinagl) 14, 5:1 (Sinagl, Dziubiński, Rompkowski) 28, 6:1 Dziubiński (Svitana, Sinagl) 40, 7:1 Dziubiński (Sinagl, Urbanowicz) 41, 8:1 Kruczek (Słaboń) 42, 9:1 Dziubiński (Pasiut, Sinagl) 49, 10:1 Kapica (Svitana, Słaboń) 54, 11:1 Noworyta (Svitana, Kapica) 58, 12:1 Guzik (Pasiut), Drzewiecki) 59.

Cracovia: Radziszewski - Turon, Rompkowski, Sinagl, Dziubiński, Urbanowicz - Kruczek, Wajda, Guzik, Pasiut, Drzewiecki - Novajovsky, Noworyta, Kapica, Słaboń, Svitana - Dutka, Dąbkowski, Domogała, Kucewicz, Bożko.

Sędziowali: Patryk Pyrskała i Janusz Strzempek (Katowice). Kary: 8-14 min. Widzów: 1300. Stan rywalizacji: 1:0.

W 16 sekundzie indywidualną akcję Krystian Dziubiński zakończył celnym strzałem. Tak szybko zdobyty gol rozluźnił nieco krakowian, którzy oddali inicjatywę rywalowi i goście w 6 min doprowadzili do remisu. Potem Orlik miał trzy dogodne okazje, ale Rafał Radziszewski bronił bardzo dobrze. W 13 min błyskawiczny strzał oddał Patrik Svitana i kanadyjski bramkarz Orlika Frank Slubowski był bezradny.

Cracovia poszła za ciosem i w odstępie 33 sekund zdobyła jeszcze dwa gole. Najpierw efektownym strzałem z nadgarstka popisał się Rosjanin Artiom Bożko, potem precyzyjnie pod poprzeczkę uderzył Maciej Urbanowicz.

Krakowianie grali na luzie, w drugiej tercji trafili dwa razy. W ostatnich 20 minutach goście, grający tylko na trzy ataki, opadli z sił i „Pasy” panowały na tafli, strzelając sześć goli. Dziś w Krakowie drugi mecz tych zespołów (20.30).