Hokej: Comarch Cracovia w półfinale mistrzostw Polski [zdjęcia+wideo]

Comarch Cracovia w półfinale mistrzostw Polski. Hokeiści krakowskiej drużyny wygrali kolejne spotkanie z Energa Stoczniowcem Gdańsk 2:0.

O zwycięstwo było niezwykle trudno. Od początku spotkania oba zespoły nastawiły się głównie na defensywę, a podbramkowych sytuacji było jak na lekarstwo. W pierwszej tercji jednak to goście byli bliżej zdobycia bramki. Jednym razem zabrakło dobrego wykończenia, drugim świetnie w bramce spisywał się bramkarz "Pasów" Rafał Radziszewski.

W drugiej odsłonie szczęścia zabrakło mistrzom Polski, którzy niejednokrotnie mogli wyjść na prowadzenie. W świetnej sytuacji strzeleckiej był m.in. Michał Piotrowski, który w 19. minucie przegrał pojedynek ze "strażnikiem" gości Przemysławem Odrobnym.

Zebrani kibice do samego końca wierzyli w swoją drużynę i nie przestawali jej dopingować. Podopieczni Rudolfa Rohačka odwdzięczyli się w trzeciej tercji. Najpierw krążek do siatki w 51. minucie spotkania skierował Piotrowski, a sześć minut później wynik meczu ustalił Radwański.

Pierwsze spotkanie w ramach play-off hokeiści Cracovii wygrali 6:5. Dzięki drugiemu z rzędu zwycięstwu z Energa Stoczniowcem Gdańsk, hokeiści Comarch Cracovii nie będą musieli jechać do Gdańska na kolejne spotkanie, gdyż zapewnili już sobie awans do półfinału mistrzostw Polski.

Comarch Cracovia - Energa Stoczniowiec 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
1:0 - Piotrowski (Pasiut) 51:31 (4/5)
2:0 - Radwański (Csorich) 57:07 (5/5)

Comarch Cracovia: Radziszewski - Csorich, Bondarevs, L. Laszkiewicz, Biela, D. Laszkiewicz - Dudaš, Dulęba, Radwański (2), Musial, Łopuski - Kłys (2), Wajda, Piotrowski, Pasiut, Drzewiecki (2) - Landowski, Guzik, Witowski, Słaboń, Rutkowski.

Energa Stoczniowiec: Odrobny - B. Wróbel (2), Kostecki, Steber, Rzeszutko (2), Skutchan (2) - Skrzypkowski, Mateusz Rompkowski (2), Vitek, Ziółkowski (4), Jankowski - Smeja, Maciejewski, Furo, Maciej Rompkowski, Chmielewski - Kabat, Maj, Wróblewski.

Zobacz na MM:Wywiady | MM Moto | Photo Day | Ekstraklasa | Zdrowie | Film | MoDO