Jerzy Filipiuk
Jakub Janik strzelił jedną z bramek dla Garbarni w środowym sparingu
Jakub Janik strzelił jedną z bramek dla Garbarni w środowym sparingu Kacper Ząber
W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym na bocznym boisku Stadionu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach, II-ligowa Garbarnia Kraków wygrała z III-ligowym Rekordem Bielsko-Biała 4:0.

To pierwsze sparingowe zwycięstwo "Brązowych" w zimowych sparingach (było ich łącznie pięć). Przed inauguracją wiosennych rozgrywek II ligi zmierzą się oni jeszcze - w sobotę, 20 lutego - z Rochem Chorzów. Sparing z Rekordem wcześniej nie był planowany. Przed rokiem obie drużyny także zagrały ze sobą mecz kontrolny. W Krakowie również okazała się lepsza Garbarnia, wygrywając 2:1.

W środowym sparingu bramki dla "Brązowych" strzelili m.in. dwaj nowi zawodnicy - Jakub Janik (ostatnio III-ligowa Wiązownica) i Michał Fidziukiewicz (poprzednio III-ligowa Stal Stalowa Wola). Ponadto do siatki rywali trafili Błażej Radwanek i Daniel Morys.

W swym pierwszym meczu w rundzie wiosennej Garbarnia w sobotę, 27 lutego o godz. 13 spotka się w Częstochowie ze Skrą. Tydzień później, w następnej kolejce, będzie pauzować, potem (13 lub 14 marca) zagra we Wrocławiu ze Śląskiem II, a na własnym boisku wystąpi dopiero w środę, 17 marca w spotkaniu z KKS 1925 Kalisz.

Garbarnia Kraków - Rekord Bielsko-Biała 4:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Radwanek 6, 2:0 Janik 21, 3:0 Fidziukiewicz 68, 4:0 Morys 75.
Garbarnia: I połowa: Kozioł - Surma, Masiuda, Nakrosius, Górecki - Malik, Kołbon, Janik, Radwanek, Górski - Feliks; II połowa: Frątczak - Kowalski, Laskoś, Rutkowski, Pająk - Kuczak, Duda, Marszalik, Morys, Wacławek - Fidziukiewicz.