Garbarnia Kraków. Wysoka porażka „Brązowych" w sparingowym meczu z I-ligowym GKS-em Katowice [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
12.02.2022, Katowice: sparing GKS - Garbarnia Kraków
12.02.2022, Katowice: sparing GKS - Garbarnia Kraków Marzena Bugała-Astaszow
W sparingowym meczu piłkarskim, rozegranym w Katowicach, II-ligowa Garbarnia Kraków przegrała z miejscowym I-ligowym GKS-em 0:3. To trzecia - najwyższa - porażka „Brązowych" podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej.

W pierwszych 10 minutach groźniej atakowali garbarze, ale uderzenia Wiktora Szywacza, Kacpra Dudy i Bartłomieja Purchy były niecelne. Faworyzowani gospodarze objęli prowadzenie w 16 min, gdy po zagraniu z prawej strony pola karnego Patryka Szwedzika piłkę do siatki skierował Adrian Błąd. Goście dążyli do wyrównania, ale nie zdołali sforsować defensywy rywali.

W pierwszym kwadransie po przerwie GKS w odstępie 6 minut zdobył dwa gole. Oba były autorstwa Oskara Repki, który najpierw celnie główkował po dośrodkowaniu Marcina Urynowicza z rzutu rożnego, a potem także z bliska, tyle że nogą, ulokował piłkę w bramce po centrze z rzutu wolnego tego ostatniego.

Mimo prób z obu stron wynik sparingu nie uległ już zmianie. Krakowianie jeszcze przy stanie 2:0 mieli okazję na uzyskanie gola, ale po indywidualnej akcji Daniela Morysa, który zagrał piłkę wzdłuż bramki, Michał Feliks nie trafił do siatki. Potem Wojciech Słomka z rzutu wolnego też strzelił obok słupka, a uderzenia Grzegorza Marszalika i Kacpra Rogozińskiego obronił Dawid Kudła.

GKS Katowice - Garbarnia Kraków 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Błąd 16, 2:0 Repka 53, 3:0 Repka 59.
Garbarnia: Frątczak (60 Kozioł) - Purcha (46 Marszalik), Banach (46 Kardas), Nakrosius, Morys (75 Purcha) - Szywacz (46 Kuczak), M. Duda (65 Szywacz), K. Duda (65 Malik) - Słomka (65 Bentkowski), Klec (65 Kuczera), Feliks (65 Rogoziński).