Garbarnia Kraków. Remis "Brązowych" w sparingu w Rzeszowie ze Stalą po dwóch bramkach nowych piłkarzy

Jerzy Filipiuk
Jakub Górski strzelił swą pierwszą bramkę w barwach Garbarni Kraków
Jakub Górski strzelił swą pierwszą bramkę w barwach Garbarni Kraków Kacper Ząber/Garbarnia Kraków
W sparingowym meczu piłkarskim II-ligowców Garbarnia Kraków zremisowała w Rzeszowie z sąsiadką w tabeli, miejscową Stalą (zajmuje dziewiąte miejsce, ma o punkt więcej) 2:2. Bramki dla gości strzelili nowi zawodnicy Michał Fidziukiewicz i Jakub Górski.

W rundzie jesiennej obecnego sezonu II-ligowego obie drużyny spotkały się także w Krakowie, w 8. kolejce. Wtedy także padł remis, tyle że bezbramkowy.

W piątkowym meczu gospodarze w 35 min prowadzili 2:0 po celnych strzałach Krystiana Pieczary, który najpierw celnie uderzył z pola karnego, a potem zakończył akcję Ramila Mustafajewa i Michała Musik. Wkrótce potem ofensywnie grający rzeszowianie mogli podwyższyć wynik, ale po przebięgnięciu przez niemal całe boisko Jarosława Fojuta i podaniu do Wiktora Kłosa, dośrodkowanie tego ostatniego zablokowali goście.

Po przerwie skuteczniejsi byli "Brązowi". W głównych rolach wystąpili dwaj nowi zawodnicy Garbarni - Michał Fidziukiewicz (pozyskany z III-ligowej Stali Stalowa Wola) i Jakub Górski (wypożyczony z I-ligowej Korony Kielce). Ten pierwszy w 62 min wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Sylwestrzaka właśnie na Górskim, a ten drugi w 73 min wykorzystał kontrę swojej drużyny.

W 78 min boisko - za drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę - musiał opuścić Mustafajew. 5 min później Pieczara mógł zanotować hat-trick, ale z rzutu karnego strzelił nad poprzeczkę. W końcówce meczu Michał Opalski z rzutu wolnego także posłał piłkę ponad bramkę.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej Garbarnia rozegra jeszcze dwa sparingi - 13 lutego z Zagłębiem Sosnowiec i 20 lutego z Ruchem Chorzów.

Stal Rzeszów - Garbarnia Kraków 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Pieczara 13, 2:0 Pieczara 35, 2:1 Fidziukiewicz 63 karny, 2:2 Górski 73.
Stal: Pęksa - Sylwestrzak, Szeliga, Fojut (70 Paśko), Sadzawicki - Mustafajew, Wolski, Lorek (75 Opalski), Musik - Kłos, Pieczara.
Garbarnia: I połowa: Frątczak – Kowalski, Laskoś, Nakrošius, Pająk – Duda, Janik, Kuczak, Wacławek, Radwanek – Feliks; II połowa: Kozioł – Surma, Masiuda, Rutkowski, Górecki – Kołbon, Marszalik, Malik, Morys, Górski – Fidziukiewicz.