Garbarnia Kraków. Druga porażka "Brązowych" na własnym boisku. Tym razem z Wigrami Suwałki [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
W meczu 4. kolejki II ligi piłkarskiej Garbarnia Kraków na własnym boisku przegrała z Wigrami Suwałki 1:3. Była to druga porażka "Brązowych" w trzecim meczu w tych rozgrywkach. Wszystkie punkty straciła u siebie.

W pierwszych 10 minutach gry obie drużyny oddały po jednym strzale, ale bramkarze kontrolowali lot piłki. W 18 min gospodarze byli bliscy utraty gola, gdy po rzucie rożnym i strzale jednego z gości piłka odbiła się od poprzeczki. W rewanżu, 2 min później, w dogodnej sytuacji na polu karnym znalazł się Kacper Laskoś, ale po jego "główce" piłka odbiła się od murawy i poleciała nad poprzeczkę.

Do końca pierwszej połowy spotkania gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Obaj rywale nadal szukali okazji do uzyskania prowadzenia, jednak nie potrafili kończyć akcji celnymi strzałami. Uderzenie Kamila Kuczaka zostało zablokowane, a wolej Patryka Czułowskiego był niecelny. Żadna ze stron nie zdołała zdominować przeciwnika.

Tuż po przerwie przyjezdni zdobyli gola po strzale Kamila Adamka. Gospodarze liczyli chyba w tej sytuacji na spalonego, ale nie zasygnalizował go ani liniowy arbiter, ani główny sędzia. Chwilę później mogło być już 0:2. Wigry przeprowadziły kontrę, po której Adamek wyłożył piłkę Denisowi Gojce, ten jednak z bliska uderzył nad poprzeczkę. W 50 min strzał Cezarego Sauczka obronił Aleksander Kozioł.

"Brązowi" szukali okazji do wyrównania. I znaleźli ją w 56 min, kiedy po akcji Kuczaka z Patrykiem Serafinem ten pierwszy z bliska ulokował piłkę w siatce. Zachęceni zdobytym golem krakowianie nadal atakowali, ale musieli uważać na kontry suwałczan, którzy szybko przedostawali się w pobliże pola karnego Garbarni.

W 64 min Serafin świetnie zagrał do Jakub Bąka, ale jego mocne uderzenie z ostrego kąta Hieronim Zoch sparował na rzut rożny. Goście odpowiedzieli w 70 min "bombą" Bartłomieja Babiarza, sparowaną przez Kozioła na rzut rożny. 10 min później o swego drugiego gola mógł zdobyć Kuczak, ale tym razem strzelił obok słupka. Zmarnowana okazja zemściła się w końcówce spotkania. Po rzucie rożnym, wykonanym przez Babiarza, celnie główkował Adamek. W doliczonym czasie gry ten ostatni, wykorzystując dalekie podanie, "dobił" garbarzy swym trzecim golem.

Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki 1:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Adamek 46, 1:1 Kuczak 56, 1:2 Adamek 86, 1:3 Adamek 90+2.

Garbarnia: Kozioł - Laskoś (66 Malik), Masiuda, Nakrosius - Kowalski, Duda (90 Klimek), Kuczak, Marszalik (89 Pająk) - Bąk, Serafin (89 Wacławek) - Radwanek (46 Kołbon).

Wigry: Zoch - Ozga, Dobrotka, Piekarski, Karankiewicz, Liszka - Czułowski (82 Bogusławski), Babiarz - Gojko (66 Wełniak), Sauczek (84 Gierach) - Adamek.

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin). Żółte kartki: Bąk - Karankiewicz. Widzów: 500.