Garbarnia Kraków. „Brązowi" na pożegnanie z II ligą wygrali z Górnikiem Polkowice. Zobaczcie zdjęcia

Jerzy Filipiuk
Garbarnia Kraków - Górnik Polkowice
Garbarnia Kraków - Górnik Polkowice Andrzej Wiśniewski
W meczu 34. kolejki II ligi piłkarskiej, rozegranym w Krakowie, bniemająca już szans na utrzymanie Garbarnia wygrała z walczącym o uniknięcie spadku Górnikiem Polkowice 3:1.

„Brązowi” już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek stracili szansę na utrzymanie, ale chcieli się dobrze zaprezentować w pożegnalnym meczu.

Gospodarze od początku ruszyli do ataku, jednak strzały Grzegorza Marszalika, Bartłomieja Mruka i Karola Dziedzica były niecelne, inne uderzenie tego ostatniego sparował Marcin Furtak, a po akcji Patryka Warczaka piłkę w ostatniej chwili wybił defensor Górnika.

Goście w pierwszej połowie nie pozostawali dłużni przeciwnikom, ale Mateusz Piątkowski (dwukrotnie) i były garbarz Szymon Kiebzak chybili, strzał Damiana Makucha obronił Xavier Dziekoński, a w innej sytuacji od utraty gola przez Garbarnię zapobiegła udana interwencja Mruka.

Po przerwie w końcu padły gole, choć najpierw Dziekoński obronił strzał Mateusza Magdziaka, lob Marszalika był nieskuteczny, „bombę” Marka Assinora, „główkę” Żaka i strzał Konrada Handzlika sparował Furtak. Prowadzenie dla gości uzyskał Klaudiusz Krasa, jednak potem dwa gole Jakuba Karbownika i jeden Assinora zapewniły zwycięstwo gospodarzom.

Grbarnia Kraków - Górnik Polkowice 3:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Kras 70, 1:1 Karbownik 76, 1:2 Karbownik 83, 1:3 Assinor 90+1.
Garbarnia: Dziekoński – BartkówŻ, Nakrosius, MrukŻ (60 PurchaŻ) – Warczak, Tymosiak (60 Handzlik), Gądek (74 Kuczak), Dziedzic, Marszalik – Żak (74 Karbownik), Assinor.
Górnik: Furtak – Makuch, CzarnyŻ, Ratajczak, MagdziakŻ – Biłokiń, Kuźma (86 Leopold), Krasa (76 Wacławczyk), Piech, Kiebzak – Pikowski.
Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice). Żółte kartki: Bartków, Mruk, Purcha - Czarny, Magdziak. Widzów: 250.