art
Kraków Kings - Armia Poznań
Kraków Kings - Armia Poznań Aneta Żurek / Polska Press
Kraków Kings udanie rozpoczęli sezon w LFA1. W swym pierwszym meczu w grupie południowej pokonali 32:14 (0:9, 0:14, 17:0, 15:0) Armię Poznań. Zobacz, co się działo na boisku i trybunach.

Kibice "Królów" w meczu na stadionie Wawelu zostali wystawieni na ciężką próbę, po pierwszej połowie gospodarze przegrywali bowiem 0:14. Przerwa jednak podziałała na nich bardzo mobilizującą. Po powrocie na boisko zaczęli grać skuteczniej w ofensywie i wykorzystywali błędy rywali.

Część strat odrobiono po przyłożeniu Przemysława Pawłowskiego i kopnięciu z pola, a po tym, jak Szymon Wesołowski przedarł się środkiem w pole punktowe gości, było 17:14.

Królowie poszli za ciosem. Wkrótce zablokowali odkopnięcie rywali z pola punktowego, za co dostali kolejne 2 "oczka" (safety). Wygraną przypieczętowały przyłożenia Jarosława Barana (efektownym rajd) i Pawłowskiego.

Inne mecze 30-31 marca: Towers Opole - Panthers Wrocław 7:54, Seahawks Gdynia - Tychy Falcons 32:27, Wataha Zielona Góra - Wenglorz AZS UWM Olsztyn Lakers 0:14, Rhinos Wyszków - Lowlanders Białystok 0:41.