Futbol amerykański. Kraków Kings wygrali z Tychy Falcons w meczu 6. kolejki PFL

Artur Bogacki
Kraków Kings - Tychy Falcons
Kraków Kings - Tychy Falcons Andrzej Banaś
Kraków Kings pokonali Tychy Falcons 10:7 w spotkaniu 6. kolejki Polskiej Futbol Ligi. Mecz futbolu amerykańskiego odbył się w sobotę 20 maja 2023 roku na boisku Nadwiślanu Kraków.

Kraków Kings - Tychy Falcons 10:7 (7:0, 3:0, 0:0, 0:7)

Po trzech porażkach w 5 wcześniejszych meczach (w tym dwóch po dogrywkach) sytuacja Kings, wicemistrzów Polski i kandydata do złota w tym roku, stała się skomplikowana, spadli na ostatnie miejsce w tabeli grupy południowej. Dzięki wygranej drużyna wróciła na 1. miejsce (przynajmniej tymczasowo - w niedzielę inny mecz tej grupy). Do końca rundy zasadniczej zostały krakowianom dwa mecze, potem play-off.

Spotkanie było wyrównane i do końca trzymało w napięciu. Gospodarze objęli prowadzenie w pierwszej kwarcie. Po krótkiej akcji biegowej i przyłożeniu Jan Szweja, a następnie skutecznie wykonanym podwyższeniu przez Mateusza Masłonia było 7:0. Ten ostatni w drugiej kwarcie celnie kopnął z pola, więc na przerwę zespoły schodziły przy 10-punktowej różnicy.

Goście dopiero w czwartej kwarcie zaliczyli pierwszy touchown po akcji biegowej, wrócili do walki o zwycięstwo. Losów meczu nie udało im się jednak odwrócić.