Futbol amerykański. Kraków Kings nie zwalniają, w PFL1 wysoko pokonali Silesia Rebels [ZDJĘCIA]

Artur Bogacki
PFL1: Kraków Kings - Silesia Rebels (7.05.2022)
PFL1: Kraków Kings - Silesia Rebels (7.05.2022) Anna Kaczmarz
W swoim trzecim meczu sezonu 2022 w PFL1 drużyna futbolu amerykańskiego Kraków Kings odniosła trzecie efektowne zwycięstwo. Tym razem pokonała 41:0 u siebie (na stadionie Wawelu, 7 maja 2022) ekipę Silesia Rebels i umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Oto relacja i zdjęcia z tego spotkania (kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE).

Kraków Kings - Silesia Rebels Katowice 41:0 (13:0, 13:0, 8:0, 7:0)

Punkty: Schimenz 18, Gnoza 12, Szpotański 6, Masłoń 3, Lazarowicz 2.

„Królowie” byli faworytami tego spotkania i z tej roli wywiązali się bez zarzutu, już w pierwszej połowie w praktyce rozstrzygnęli kwestię zwycięstwa. Szybko objęli prowadzenie - po 12-jardowym biegu rozgrywającego Jake'a Schimenza. W I kwarcie jeszcze Bartosz Gnoza przedarł się środkiem z kilku jardów i było 13:0.

W drugiej kwarcie Schimenz znów popisał się punktowym biegiem (z 5 jardów), a po chwili podobną akcję, bezproblemową dzięki skutecznym blokom kolegów, wykonał Witold Szpotański.

Po przerwie szansę dostali zmiennicy z krakowskiej drużyny, ale obraz gry się niewiele się zmienił. Gospodarze nadal punktowali rywali, zaliczyli jeszcze dwa przyłożenia - także po akcjach biegowych.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0