Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasta pobliskie

  Firmy w kategoriach

  Dodaj ocenę firmy

  Ścieżki rowerowe Kraków: Osiedle Widok - Dolina Kobylańska - Kraków

  tel:
  Zobacz na mapie

  Punkt wyjazdowy trasy stanowi osiedle Widok. Następnie 40 km trasa rowerowa prowadzi przez Pasternik - Zieloną - Kobylany - Dolinę Kobylańską - Będkowice - Kawiory - Zelków - Gacki - Ujazd - Brzezie - Plecionkę i spowrotem do Krakowa. 40 km

  Z osiedla Widok kierujemy się na Pasternik, a następnie przez przysiółek Plecionkę do Zielonej i Kobylan (13,6 km). Przez środek Kobylan przepływa potok, obok którego wąską, trudno przejezdną ścieżką dojeżdżamy do skalistego wylotu Doliny Kobylańskiej. Końcowy odcinek tej doliny, bardzo skalisty należy do najpiękniejszych fragmentów Dolinek Krakowskich.

  Idziemy dnem doliny (jechać dość trudno). Dolina Kobylańska załamuje się parokrotnie, zgodnie ze spękaniami płyty jurajskiej. Począwszy od wywierzyska charakter krajobrazu doliny zmienia się, zanikają skałki. Od wywierzyska skręcamy w lewo i polną drogą docieramy do centrum wsi Będkowice (16,7 km). Od Będkowic jedziemy drogą na wsch. do Kawiorów. Za tą wsią droga skręca na pd (20,0 km). Po 500 m stajemy przed ostańcem z krzyżem (450 m). Warto wejść na tę skałkę, by obejrzeć panoramę jurajskiej wierzchowiny z licznymi skałkami.

  Od ostańca z krzyżem jedziemy na pd. polną drogą, skręcamy pod Las Bolechowicki, by wierzchowiną, wśród rozległego pola żarnowców, dojechać do wsi Żelków, a dalej do wsi Gacki (23,7 km) położonej przy krawędzi Rowu Krzeszowickiego. Z Gacek zjeżdżamy drogą do Doliny Kluczwody, dnem której jedziemy do Ujazdu (29,8 km), po czym przez Brzezie, Plecionkę i Pasternik wracamy do miasta (40,0 km).

  Kategorie:
  Zgłoś nieaktualne dane