Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasta pobliskie

  Firmy w kategoriach

  Dodaj ocenę firmy

  Ścieżki rowerowe Kraków: Cichy Kącik - Wola Justowska - Chrosna - Zalas - Piła Kościelecka - Trzebinia

  tel:
  Zobacz na mapie

  Na trasie znajdują się lasy Zwierzyńca i Puszcza Dulowska. Zabytki architektury w Woli Justowskiej, Balicach, Morawicy. Kamieniołomy w Zalasie i Regulicach.

  Z Cichego Kącika jedziemy jak w trasie 16, przez Wolę Justowską, Olszanicę, Balice do Morawicy.(12 km) Z Morawicy przez Chrosnę i dolinę Sanki (Zalaski) dojeżdżamy do Zalasu,(24 km) pod kościół otoczony starymi lipami. Dalej trasa nasza prowadzi przez Zalas-Oborę i Obniżenie Tenczyńskie do wsi Grójec, gdzie za skrzyżowaniem dróg podjeżdżamy do wielkiego przekopu autostrady, skąd widoczna jest cała okolica.(25,5 km) Przed nami położone na wzgórzu ruiny renesansowego zamku Tenczyn, na prawo od niego ciągną się Lasy Zwierzynieckie, na lewo zaś duże obszary leśne Puszczy Dulowskiej. Wprost na zach. rozciąga się triasowa wierzchowina, tzw. Blok Płazy, wzniesiona na wys. 400 m.

  Od przekopu jedziemy dalej na pd., w kierunku Alwerni, koło przysiółka Grzmiączka skręcamy w kierunku st. PKP Alwernia-Regulice.(32 km) Ok. 0,5 km od stacji znajduje się duży nieczynny kamieniołom, w którym odsłaniają się melafiry (w permie istniał tu wulkan, z którego wydobywały się lawy porfirowe). Od st. PKP kierujemy się na pn. zach. i po 4 km dojeżdżamy do rez. Oblaski (37 km)w Puszczy Dulowskiej, gdzie zachował się cenny fragment pierwotnej roślinności. Dalej droga nasza wiedzie obok lini kolejowej i autostrady, przez Bolęcin, u podnóża Boleckiej Góry (365 m). Stąd zaś płaską podmokłą doliną rz. Chechła przez Piłę Kościelecką, brzegiem Puszczy Dulowskiej dojeżdżamy do st. PKP Trzebinia.(47 km)

  Kategorie:
  Zgłoś nieaktualne dane