Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasta pobliskie

  Firmy w kategoriach

  Dodaj ocenę firmy
  Prywatne Gimnazjum Akademickie nr 6 im. Fryderyka Chopina, Kraków, ul. Karmelicka 45, telefon

  Prywatne Gimnazjum Akademickie nr 6 im. Fryderyka Chopina, Kraków, ul. Karmelicka 45, telefon

  tel:
  (12) 633 96 57, 632 77 25
  www:
  http://www.vipga.krakow.pl
  Zobacz na mapie

  Gimnazjum zostało założone w roku 1999. Szkoła ma profil informatyczno-językowy, co znajduje odzwierciedlenie w zwiększonej ilości godzin lekcyjnych z języków obcych oraz informatyki.

  Językiem głównym jest język angielski, który nauczany jest w wymiarze sześciu godzin tygodniowo. Drugi język – francuski lub niemiecki - wybierany jest przez uczniów i nauczany w wymiarze trzech godzin w tygodniu.

  Wymiar zajęć z informatyki pięciokrotnie przewyższa minimalną ilość godzin przewidzianych na te zajęcia w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.

  Akademicki charakter szkoły przejawia się w starannym doborze kadry pedagogicznej, rekrutującej się w znakomitej większości spośród nauczycieli akademickich uczelni krakowskich: Akademii Górniczo-Hutniczej, Akademii Muzycznej, Akademii Pedagogicznej, Uniwersytetu Jagiellońskiego.

  Wielu nauczycieli, prowadzących zajęcia edukacyjne w Gimnazjum Akademickim, posiada stopień naukowy doktora, inni są w trakcie jego zdobywania. Wśród nauczycieli są doradcy metodyczni oraz twórcy autorskich programów nauczania.

  Szkoła posiada bogatą ofertę edukacyjną. Oprócz wspomnianych wyżej możliwości kształcenia w zakresie języków obcych i informatyki, uczniowie mają zwiększony wymiar godzin lekcyjnych z przedmiotów, których zakres znajduje odzwierciedlenie na egzaminie gimnazjalnym.

  Gimnazjum Akademickie oferuje także uczniom dodatkowe konsultacje, stwarzające możliwość pogłębiania wiedzy przez uczniów szczególnie uzdolnionych, jak i uczniów mających problemy w opanowaniu niektórych partii materiału.

  Kategorie:
  Zgłoś nieaktualne dane