Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasta pobliskie

  Firmy w kategoriach

  Dodaj ocenę firmy

  Gimnazjum nr 48 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, os. Kolorowe 20, Kraków, telefon

  tel:
  (12) 644 21 72
  www:
  http://www.gim48.republika.pl
  Zobacz na mapie

  Nadrzędnym celem szkoły jest zapewnienie uczniom warunków do wszechstronnego rozwoju oraz przygotowanie do korzystania z dóbr kultury.

  Gimnazjum nr 48 znane jest z niekonwencjonalnych form przekazywania wiedzy. Dużą popularnością wśród uczniów cieszy się szkolna wersja teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Innowacyjnym pomysłem jest także tzw. "Akademia Gimnazjalisty". Młodzież może brać udział w rocznym, dwuletnim lub trzyletnim cyklu 10 wykładów. Prelekcje przygotowują nauczyciele, a ich tematyka znacznie wykracza poza program nauczania.

  Młodzież z Gimnazjum nr 48 może osiągać sukcesy nie tylko w nauce. Bogata oferta zajęć pozalekcyjnych stwarza wiele innych możliwości.

  Od 12 lat istnieje w szkole kółko geograficzne "Meander". Działalność krajoznawczo-turystyczna koła przyciąga wielu chętnych. Jego członkowie uczestniczą w rajdach, oozach wędrownych, wyjeżdżają na wycieczki.

  Dużym zainteresowaniem cieszy się również koło taneczne, które specjalizuje się w nauce tańców celtyckich.

  Szkoła promuje młodzież uzdolnioną sportowo. Uczniowie należący do UKS "Tęcza" trenują w dwóch sekcjach: piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców. Zawodnicy osiągają liczne sukcesy w turniejach, zawodach międzyszkolnych i międzyklubowych.

  Kategorie:
  Zgłoś nieaktualne dane