Wybierz region

Wybierz miasto

  Miasta pobliskie

  Firmy w kategoriach

  Dodaj ocenę firmy
  Biblioteka Instytutu Informatyki UJ, Kraków, ul. Nawojki 11, telefon

  Biblioteka Instytutu Informatyki UJ, Kraków, ul. Nawojki 11, telefon

  tel:
  (12) 632 33 55
  e-mail:
  www:
  http://www.ii.uj.edu.pl/library
  Zobacz na mapie

  Biblioteka gromadzi i udostępnia książki i czasopisma z dziedziny informatyki i matematyki. Stan zbiorów na początek roku 2000: 15 tysięcy vol. książek i 626 vol. czasopism.


  Informacja o zbiorach dostępna jest przy pomocy katalogu on-line. Łatwy w obsłudze i powszechnie używany przez studentów, podaje informację o lokalizacji i dostępności poszukiwanej książki. Katalog ten - oprócz zasobów lokalnych - prezentuje równocześnie zbiory sieci bibliotek Uniwersytetu Jagiellońskiego, z Biblioteką Jagiellońską na czele.


  Biblioteka Instytutu Informatyki UJ proces automatyzacji rozpoczęła w roku 1993, przystępując - jako pierwsza spośród bibliotek instytutowych UJ - do wspólnego z Biblioteką Jagiellońską katalogu online w systemie VTLS. Do października 1997 zakończono wdrażanie wszystkich modułów systemu, łącznie z automatyczną rejestracją wypożyczeń.


  Czytelnikami są przede wszystkim pracownicy i studenci Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UJ, z roku na rok wzrasta jednak liczba studentów innych wydziałów i uczelni. Biblioteka zapewnia wszystkim udostępnianie zbiorów oraz informacji naukowej na miejscu. Istnieje także możliwość skorzystania z wypożyczeń międzybibliotecznych.


  Godziny otwarcia:

  od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 18.00

  w soboty w dniach zajęć studiów podyplomowych w godzinach 13.00 - 16.00

  Zgłoś nieaktualne dane