„(Nie)zrównoważona Niedzielska, to rozmowy o zrównoważonym życiu, w zupełnie niezrównoważonym tonie” – dowiadujemy się z czołówki. Każdy odcinek to dyskusja z dwoma lub trzema gośćmi, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Niedzielska zadaje otwarte pytania, uciekając przy tym od moralizatorskiego, czy nakazującego tonu. Mimo swobodnej formy rozmów, w żadnym z odcinków nie brakuje konkretów, które pomogą słuchaczom zrozumieć poszczególne problemy środowiskowe i formy ich rozwiązywania. To podcast, który równoważy wiedze, opinie i emocje.
W 12-odcinkowej serii Niedzielska przygląda się m.in. jedzeniu przyszłości, sprawdza, jakie korzyści płyną z jedzenia owadów i jak funkcjonuje świat fungi. Odkrywa mało przyjemne fakty o jakości obiadów w polskich szkołach i skali marnowanej żywności w stołówkach. Zadaje otwarte pytania, chcąc dowiedzieć się, czy jedzenie mięsa to absolutne zło, jaką chemią otaczamy się w naszych domach i czy hedonizm oraz ekologia mogą iść w parze. Ponadto, przygląda się branży festiwalowej, filmowej i reklamowej, sprawdzając, czy przedsięwzięcia na taką skalę mogą być neutralne środowiskowo. Z pomocą gości, tłumaczy, o co chodzi w ekologii cyfrowej, jak szukać prawdziwych informacji i czego nie warto kupować.
„Nagrywając podcast, czułam że znalazłam wiele odpowiedzi na własne pytania. Jednak chciałam stać się tubą rozprzestrzeniającą informacje od specjalistów. To oni i ich wiedza jest najważniejsza. Bywały tematy, których się obawiałam ze względu na ryzyko filozoficznego odpłynięcia. Płonęłam z zachwytu, gdy okazywało się, że moje obawy zostały zmasakrowane konkretami podanymi przez gości. Każdy odcinek jest esencjonalny, głęboki, sycący jak wege rosół od Mamy. Przynajmniej od mojej:)” – Jagna Niedzielska, prowadząca podcast (Nie)zrównoważona Niedzielska.
Podcast dostępny na:
Spotify – https://open.spotify.com/show/5XivUrzLu4gImCFLWabwIs?si=2446915f031b49a9
Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=SKvkwvGvGKA
Apple Podcast oraz Onet Audio.
Audioriver, jako jeden z pierwszych festiwali muzycznych w Polsce zaczął wprowadzać zmiany, mające ograniczyć szkodliwość wydarzeń muzycznych dla planety. Festiwal wyeliminował jednorazowe materiały promocyjne, takie jak banery, flagi, czy balony. Elementy scenografii, a także materiały potrzebne do produkcji scen są zaprojektowane w taki sposób, aby mogły zostać wykorzystane na kolejnych edycjach. Organizatorzy wprowadzili także kontenery do recyklingu, wielorazowe kubki oraz aplikację w zastępstwie do papierowych broszur informacyjnych. W tym roku festiwal wprowadza również zakaz jednorazowego plastiku w strefie gastronomicznej i VIP oraz możliwość wchodzenia z własnym bidonem.
Jagna Niedzielska jest rozpoznawalną twarzą idei „Zero Waste” w Polsce. Kucharka, doradca kulinarny, miłośniczka i propagatorka nurtu niemarnowania w kulinariach. Autorka książek „Bez resztek” oraz „Ekologiczna kuchnia Jagny Niedzielskiej”. Prowadząca program „Jagny Niedzielskiej kuchni bez resztek” oraz współprowadząca „Widelcem po mapie” na kanale Kuchnia +. Podczas warsztatów uczy różnych technik gotowania oraz jak planować zakupy, jak przechowywać, wykorzystywać produkty całościowo i minimalizować straty. Jagna jest ambasadorką Audioriver i to z jej pomocą festiwal wprowadza kolejne ekologiczne zmiany.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Tak wygląda teraz Katherine Kelly Lang, czyli Brooke z serialu "Moda na sukces"
- Tak w młodości wyglądała Magda Gessler. Była prawdziwą pięknością [zdjęcia]
- Andrzej Duda we francuskiej telewizji. Apeluje o więcej pomocy dla Ukrainy
- Mężczyzna zatrzymany przed domem Rihanny. Nie uwierzysz, co chciał zrobić!