Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ferie w Małopolsce pod znakiem Polskiego Bonu Turystycznego. Turyści wydali u nas rekordowe kwoty

Marcin Banasik
Marcin Banasik
Zakopiańskie Krupówki podczas ferii były jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym regionie
Zakopiańskie Krupówki podczas ferii były jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w naszym regionie Tomasz Dno
Od 30 stycznia do 12 lutego 2023 roku trwała przerwa zimowa uczniów z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Dla rodzin, które wcześniej nie wykorzystały świadczenia w postaci Polskiego Bonu Turystycznego, był to idealny moment na sięgnięcie po dofinansowanie wyjazdów z rządowego programu. Dane pokazują, że chętnie z tego korzystali. Liderem stawki jest Małopolska.

Podziemny Wawel jeszcze w tym roku!

od 16 lat

Przedsiębiorcy z Małopolski mają powody do radości

Łącznie w tym okresie beneficjenci z tych regionów wykorzystali do płatności ponad 15 tysięcy bonów, a do 8610 podmiotów turystycznych zlokalizowanych w woj. kujawsko-pomorskim, świętokrzyskim, lubuskim, małopolskim i wielkopolskim od początku obowiązywania programu wpłynęło już 919 323 715 złotych, z czego ponad 5 406 902 złotych tylko w czasie 2 tygodni trwających w tych regionach ferii. Największymi beneficjentami Polskiego Bonu Turystycznego w okresie 30.01-12.02. okazali się przedsiębiorcy z Małopolski, którzy przyjęli płatności na kwotę ponad 4 milionów złotych.

– Małopolska jest bezdyskusyjnie liderem stawki, który konsekwentnie od początku wprowadzenia programu Polski Bon Turystyczny wykorzystuje swoją szansę, zarówno jeśli chodzi o wartość transakcji zrealizowanych za pomocą bonu, liczbę podmiotów biorących udział w programie, jak i rozwój oferty. Bon Turystyczny w województwie małopolskim można zrealizować w 5643 obiektach turystycznych – większą liczbą może pochwalić się jedynie woj. pomorskie. Z doskonale przygotowaną bazą turystyczną i stale rozwijającymi się ośrodkami sportów górskich, Małopolska może śmiało konkurować z najbardziej znanymi miejscami zimowego wypoczynku w Europie. Dodatkowym atutem dla podróżujących rodzin lub rodziców wysyłających dzieci na zorganizowany zimowy wypoczynek jest też z pewnością największa liczba podmiotów turystycznych wyróżnionych przez Polską Organizację turystyczną Certyfikatem Dobrych Praktyk, który gwarantuje najwyższą jakość usług i bezpieczeństwo wypoczynku – mówi wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy.

Bon działa do 31 marca

Polskim Bonem Turystycznym można płacić zarówno za rodzinne wyjazdy na ferie, jak i zorganizowany wypoczynek dzieci i młodzieży – zimowiska, obozy lub wycieczki czy zajęcia organizowane przez ośrodki edukacyjne. Rodzice, którzy nie mieli możliwości skorzystania z bonu podczas ferii, mogą opłacić nim np. zaliczkę na późniejszy wyjazd, nawet po 31 marca 2023 roku. Ważne jest jednak, aby płatność nastąpiła przed tą datą, czyli terminem, w którym upływa termin obowiązywania programu Polski Bon Turystyczny.

28 tys. miejsc w całej Polsce

Polski Bon Turystyczny można wykorzystać w ponad 28 tysiącach miejsc w całej Polsce. Także podczas jednodniowego wyjazdu, bez konieczności pokrywania noclegu dla całej rodziny lub blisko swojego miejsca zamieszkania. Pełna baza obiektów, z których można korzystać płacąc bonem, dostępna jest na stronie programu: https://bonturystyczny.polska.travel/lista-obiektow. Obiekty wyróżnione Certyfikatem Dobrych Praktyk POT można znaleźć na stronie: https://certyfikat.pot.gov.pl/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Ferie w Małopolsce pod znakiem Polskiego Bonu Turystycznego. Turyści wydali u nas rekordowe kwoty - Gazeta Krakowska

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto