Fatalne zakończenie igrzysk europejskich przez polskich piłkarzy plażowych. W całym turnieju odnieśli tylko jedno zwycięstwo

Krzysztof Kawa
Miłe złego początki - Polacy błyszczeli tylko w meczu z Azerbejdżanem
Miłe złego początki - Polacy błyszczeli tylko w meczu z Azerbejdżanem Artur Gawle
Nie takiego wyniku spodziewaliśmy się po występie Polaków w turnieju beach soccera. Dopiero ósme miejsce, po porażkach z Hiszpanią, Portugalią, Mołdawią i Ukrainą, to wielkie rozczarowanie dla samych zawodników, ale też ich kibiców, których - to fakt - na trybunach w Tarnowie trudno było spotkać. Lepiej powiodło się żeńskiej drużynie, która w sobotę (godz. 15.30) powalczy z Portugalkami o brązowy medal.

Polacy na plaży w Tarnowie Mościcach odnieśli tylko jedno zwycięstwo - w inauguracyjnym starciu z Azerbejdżanem. O ile późniejsze porażki grupowe z czołowymi drużynami świata można było przewidzieć, o tyle, sądząc po zapowiedziach naszych zawodników przebąkujących o medalu, porażki z Mołdawią i Ukrainą o miejsca 5-8 należy uznać za bardzo przykre.

Nawet jeśli były one minimalne, bo przecież w sobotnim spotkaniu z Ukrainą przez dwie tercje utrzymywał się bezbramkowy remis i dopiero ostatnie minuty przyniosły rozstrzygnięcie.

Jako pierwszy trafił do siatki Mateusz Kiklaisz. Była 26. minuta meczu (każdą tercję rozgrywa się po 12 minut), a gdy wkrótce potem Witold Ziober podwyższył na 2:0 wydawało się, że Biało-Czerwoni godnie pożegnają się z turniejem igrzysk europejskich.

Ostatnie minuty na piasku w Tarnowie były jednak dla Polaków niczym koszmar. W ciągu siedmiu minut stracili bowiem trzy gole, tego decydującego o końcowym sukcesie Ukrainy na sekundy przed końcem spotkania. Ostatecznie nasi wschodni sąsiedzi wygrali 3:2.

W meczu o brązowy medal w turnieju mężczyzn spotykają się nasi grupowi rywale, czyli Hiszpania z Portugalią. O złoto zmierzą się Szwajcaria i Włochy. Wśród kobiet najwyższą stawkę będzie miało starcie Ukraina - Hiszpania.