F1: Robert Kubica dziewiąty w kwalifikajach

Aleksander Glowania
Dziewiąte miejsce zajął Robert Kubica w kwalifikacjach do jutrzejszego wyścigu o GP Bahrajnu. Wygrał Sebastian Vettel.

Krakowianin, który od tego sezonu startuje w barwach teamu Renault, wystartuje z piątej linii. Pole position wywalczył Sebastian Vettel, obok którego wystartuje Felipe Massa. Trzeci na mecie był Fernando Alonso.

GP Bahrajnu rozgrywane jest od 2004 roku. To pierwszy tor formuły 1 na Bliskim Wschodzie. Pierwszy wyścig wygrał Michael Schumacher, po dwa zwycięstwa na koncie mają Fernando Alonso i Felipe Massa, a ubiegłoroczne Grand Prix wygrał Jenson Button.

Robert Kubica w 2007 roku zajął na tym torze 6 lokatę, w 2008 roku zdobył swoje pierwsze pole position, a w wyścigu stanął na najniższym stopniu podium. Natomiast w ubiegłym roku Kubica w Bahrajnie zanotował najgorszy występ w swojej karierze - dojechał na osiemnastym miejscu, wyprzedzając tylko dwóch innych kierowców.

Początek jutrzejszego wyścigu o godzinie 13:00. Wyścig na żywo będzie można zobaczyć w telewizji Polsat.

Zobacz na MM:Wywiady | MM Moto | Photo Day | Ekstraklasa | Zdrowie | Film | MoDO