Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Etno-konkretno - warsztaty w Muzeum Etnograficznym

NO
materiały promocyjne
Muzeum Etnograficzne organizuje w lipcu warsztaty dla dorosłych zainteresowanych tematem kuchni, natury, fotografii, tańca i muzyki do udziału w letnich warsztatach "Etno-konkretno".

Muzeum Etnograficzne zorganizowało szereg warsztatów, które będą odbywać się w przeciągu lipca. Wśród warsztatów można wyróżnić takie, jak: "Fotografia portretowa. Od monidła do photoshopa", "Pożywienie. Od kuchni regionalnej do slow food", "Oberek na parkiecie", czy "Ogród. Od rolnika do miejskiego ogrodnika".

Warsztaty w Muzeum Etnograficznym najczęściej odbywać się będą w godz. 18:00-20:00, a jednorazowe uczestnictwo będzie wynosić 20zł. Obowiązuje rezerwacja miejsc, której można dokonać mailowo: [email protected] lub telefonicznie: (12) 430 18 27. Organizatorzy proszą, by w razie rezerwacji mailowej podać w treści wiadomości: imię i nazwisko uczestnika, datę i nazwę rezerwowanych warsztatów, ewentualnie numer telefonu.

Harmonogram

3 lipca / czwartek
Fotografia portretowa. Od monidła do photoshopa

Spotkanie będzie dotyczyć fotografii portretowej i potrzebie uczynienia czarno-białych zdjęć kolorowymi zanim jeszcze pozwoliła na to powszechnie dostępna technologia. Przedstawiona zostanie specyfika wykonywania monideł i okoliczności, w jakich powstawały. Część praktyczna pozwoli uczestnikom spróbować sztuki malowania czarno-białej fotografii oraz komponowania monidła okolicznościowego.

10 lipca / czwartek
Pożywienie. Od kuchni regionalnej do slow food

Slow food to myślenie o codziennych posiłkach w kategoriach dobrego, prawdziwego pożywienia, wyprodukowanego z naturalnych składników, z poszanowaniem lokalnych tradycji. Na warsztatach będzie się mówić o inicjatywach, które odrzucają pośpieszne przełykanie posiłków na rzecz spokojnego spotkania przy stole. Chętni będą robić sałatkę z roślin, które można znaleźć wokół domów.

14, 15, 16 lipca / poniedziałek, wtorek, środa
Oberek na parkiecie

W trakcie warsztatów oberkowych zainteresowani będą się uczyć od podstaw oberka. Uczestnicy poznają również najciekawsze teksty śpiewane do melodii mazurkowych. Zajęcia poprowadzą muzykanci, którzy tańca i muzyki uczą się od wiejskich mistrzów zamieszkujących rejony północnej Małopolski. Muzyka podczas warsztatów będzie wykonywana na żywo. Zalecane jest obuwie o podeszwie z lekkim poślizgiem. Posiadanie partnera do tańca nie jest konieczne.

Koszt uczestnictwa zależy od ilości dni spędzonych na warsztatach. Cena jednego dnia wynosi 20zł, dwóch - 35, a trzech - 50. W tym przypadku, godziny zajęć ustalone są na 18:30 (14 i 15 lipca) oraz na 19:00 (16 lipca). Rezerwacji na te warsztaty można dokonać pod mailem [email protected] lub telefonem (12) 430 60 23.

13, 14 lipca / niedziela, poniedziałek
Polskie pieśni tradycyjne

Warsztaty te będą dotyczyć świadomości samego siebie podczas śpiewu. W technice głosu białego i polskich pieśniach tradycyjnych uczestnicy będą mogli spróbować odnaleźć własną drogę w poszukiwaniu pieśni wewnętrznej. Śpiew jest jednym z pierwotnych i instynktownych sposobów porozumiewania się. Śpiew angażuje całe ciało. Oddech, puls i przepływająca krew są podczas śpiewania intensywniejsze niż kiedykolwiek. Jednocześnie porządkują i uspokajają, wprowadzają ład i harmonię.

Koszt warsztatów w tym przypadku również będzie zależeć od ilości dni, które chętny spędzi na warsztatach. W przypadku jednego koszt będzie wynosić 20zł, a dwóch - 35. Godziny warsztatów prezentują się następująco: 17:00-19:00 13 lipca oraz 20:00-22:00 14 lipca. Rezerwacja może być dokonana mailowo: [email protected] lub telefonicznie: (12) 430 60 23.

17 lipca / czwartek
Ogród. Od rolnika do miejskiego ogrodnika

Te warsztaty mają na celu przygotowanie bomb nasiennych, by nimi móc obsadzić każdy wolny skrawek ziemi. Tak, jak to czynią ogrodowi partyzanci.

24 lipca / czwartek
Sąsiedztwo. Od kuma do sąsiada

Na warsztatach będzie można przyjrzeć się, jak układały się kiedyś relacje sąsiedzkie mieszkańców wsi i co je wzmacniało. Uczestnicy będą mogli ustalić, jakie czynności wykonywało się razem, a co pozostawało tajemnicą domu. Równocześnie będą rozważać, co można dzisiaj zrobić, by wzmocnić sąsiedztwo. Za pomocą transferu fotograficznego i technik plastycznych wykonane zostaną tabliczki z hasłami, które pomogą poprawić współczesne relacje z sąsiadem.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto