Ekstraklasa: Wisła wygrała w Bytomiu

redakcja
redakcja
Wisła Kraków pokonała w wyjazdowym spotkaniu Polonię Bytom 3:1. Autorami bramek dla mistrza Polski byli Piotr Brożek, Boguski oraz Diaz. Honorowego gola dla Polonii zdobył Kotrys.

Pierwsze minuty spotkania należały do gości, którzy często gościli pod bramką Skaby. Szanse na zdobycie gola mieli dwukrotnie Piotr Brożek i Małecki. Kiedy wydawało się, że bramka dla mistrzów Polski jest tylko kwestią czasu, gospodarze zdobyli bramkę.

W 18. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Bażika, najwyżej w polu karnym wyskoczył Dawid Kotrys i pewnym strzałem dał prowadzenie gospodarzom. Był to pierwszy celny strzał podopiecznych Jurija Szatałowa w tym spotkaniu.

Radość kibiców przy Olimpijskiej nie trwała jednak długo. Minutę później atomowy strzał z 16 metrów oddał Issa Ba, piłka odbiła się od słupka, ale dopadł do niej Piotr Brożek i wyrównał stan meczu. Po obiecującym początku spotkania, kibice w kolejnych minutach pierwszej części nie oglądali już ciekawych i składnych akcji.

Druga część meczu również nie zachwyciła. Dobre zawody rozgrywał Piotr Brożek, który świetnie wywiązywał się z powierzonych mu zadań. Zdecydowanie gorzej spisywał się natomiast były król strzelców Ekstraklasy, Paweł Brożek, który został zmieniony w 60. minucie przez Rafał Boguskiego.

Boguskiemu wystarczyło zaledwie 5 minut, aby pokazać, że zasługuje na miejsce w podstawowym składzie. Ponownie dobrą wrzutką popisał się Piotr Brożek, a wspomniany Boguski z najbliższej odległości zdobył drugą bramkę dla gości.

Gospodarzom nie udało się już zdobyć wyrównującej bramki, a w ostatniej minucie wynik spotkania po fatalnym błędzie Skaby ustalił Junior Diaz. O przyczynach porażki wypowiedział się po meczu szkoleniowiec Polonii, Jurij Szatałow: - Wisła lepiej operowała piłką i na pewno ma lepszy potencjał piłkarski. Próbowaliśmy walczyć i udawało nam się to. Przy odrobinie szczęścia mogliśmy zremisować. W takich meczach decydują indywidualne umiejętności zawodników, a te są zaletą Wisły.

Szersze relacje oraz wypowiedzi zawodników i trenerów przeczytacie na MM Silesia

Polonia Bytom - Wisła Kraków 1:3 (1:1)

Bramki: Kotrys (18.) - Piotr Brożek (19.), Boguski (65.), Diaz (90.)

Składy:
Polonia Bytom: Skaba - Nowak, Klepczyński, Killar, Kotrys - Tomasik (68. Barcik), Kuranty, Sawala, Radzewicz, Bażik (72. Milenković) - Bykowski (68. Podstawek).
Wisła Kraków: Pawełek - Burliga, Głowacki, Marcelo, Diaz - Łobodziński (76. Kirm), Sobolewski, Issa Ba, Piotr Brożek (86. Mączyński) - Małecki, Paweł Brożek (60. Boguski).

Informator MM:Teatry | Policja | Noclegi | Kościoły | Lotto | Baseny | Hot spoty | Mapa