Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2013. Zobaczcie co o testach sądzą nauczyciele!

Marcin Karkosza
Anna Kaczmarz
Egzaminy gimnazjalne zakończone. Czas na podsumowanie. Co w tym roku mogło sprawić trudność uczniom, co mogło ich zaskoczyć a czego powinni się spodziewać? Zapytaliśmy o to nauczycieli!

**[Egzamin gimnazjalny 2013. Język niemiecki [ODPOWIEDZI DO TESTU, wyniki, rozwiązania]](https://krakow.naszemiasto.pl/egzamin-gimnazjalny-2013-jezyk-niemiecki-odpowiedzi-do/ar/c5-1830389#001ece7f8ba617f2,1,3,5<br>

)**

**

Egzamin gimnazjalny 2013: angielski Poziom podstawowy [ODPOWIEDZI]

**

Egzamin gimnazjalny 2013: angielski. Poziom podstawowy [ARKUSZE,WYNIKI, ODPOWIEDZI DO TESTU wkrótce]

Od wtorku obserwowaliśmy przebieg egzaminów gimnazjalnych w Gimnazjum nr 7 im. Bartosza Głowackiego w Krakowie.

W tej szkole do tegorocznego egzaminu przystąpiło 139 uczniów klas trzecich.

Po każdym z egzaminów rozmawialiśmy z nauczycielami. Oto ich opinie na temat napisanych testów:

Dzień pierwszy egzaminów, wtorek 23 kwietnia.
Gimnazjaliści zdają testy z przedmiotów humanistycznych. Najpierw godzinny sprawdzian z historii i wiedzy o społeczeństwie, potem trwający 90 minut egzamin z języka polskiego.

Egzamin z języka polskiego komentuje Joanna Próchnik, nauczycielka języka polskiego w gimnazjum nr 7 w Krakowie:
- Charakterystyka postaci dla wielu gimnazjalistów mogła okazać się zaskoczeniem, ponieważ większość młodzieży przygotowywała się do napisania rozprawki, która od kilku lat pojawiała się na egzaminach. Warto jednak zauważyć, że uczniowie mogli opisać dowolnego bohatera literackiego, który wykazał się odwagą, przez co większość z nich z pewnością poradziła sobie z zadaniem. Pozostałe zadania to praca z tekstem, którą uczniowie wielokrotnie ćwiczyli.

Dzień drugi egzaminów, środa 24 kwietnia.
Gimnazjaliści zdają test z przedmiotów ścisłych. Najpierw godzinny sprawdzian z przedmiotów przyrodniczych obejmujący biologię, chemię, fizykę i geografię. Potem 90. minutowy test z matematyki.

Egzamin z matematyki komentuje Jolanta Urban, wice dyrektor oraz nauczycielka matematyki w gimnazjum nr 7 w Krakowie:

- Zadania były bardzo przyjemne. Różnorodne, ciekawe i sprawdzające sporo wiadomości i umiejętności. Powinny się podobać dobremu i przeciętnemu uczniowi. Kilka zadań było podchwytliwych, jednak nie ze względu na trudność, tylko raczej na przyzwyczajenia uczniów (i czytanie poleceń "po łebkach"). Np zadanie 12 ( w pierwszym zdaniu monety wymienione w koleności 2zł i 5zł, obawiam się, że uczniowie zaczną układać swój (!) układ 2x+5y - kolejność x,y jakby się narzuca i nie doczytają, że w zadaniu akurat chcą odwrotnie oznaczyć monety)
Otwarte zadania są moim zdaniem o właściwym stopniu trudności, choć wiadomo, że uzasadnianie w zad. 22 dla przeciętnych uczniów stanowi spory kłopot.

Dzień trzeci egzaminów, czwartek 25 kwietnia.
Gimnazjaliści zdają egzamin z wybranego przez siebie języka obcego. Zdawać można języki: angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, hiszpański, włoski. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o 9 i trwał godzinę druga część egzaminu (również godzinna), na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o 11. Przy rekrutacji do szkoły podnadgimnazjalnej brany pod uwagę będzie jedynie wynik z części podstawowej jednak uczniowie mogą dobrowolnie zdawać także egzamin z języka na poziomie rozszerzonym.

Egzamin z języka polskiego komentuje, Anna Zdebska, nauczycielka języka angielskiego w gimnazjum nr 7 w Krakowie:
- Forma egzaminu nie była zaskoczeniem dla uczniów, gdyż kilkakrotnie pisali testy próbne i znają wszystkie typy zadań i dotyczy to obu poziomów. Obawy można mieć jedynie co do wystarczającego zakresu słownictwa uczniów, gdyż niezrozumienie wypowiedzi słyszanej lub pisanej mogło przyczynić się do błędnych odpowiedzi. W tym przypadku o uczniów, którzy na co dzień uczą się na poziomie dobrym i bardzo dobrym można być jednak także spokojnym. Jeśli chodzi o zadanie, w którym należało napisać wiadomość e-mail, to o ile forma była prosta, to temat dotyczący tańca mógł być zaskoczeniem, zwłaszcza dla chłopców.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto