18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2011: pytania przed testem? Nie licz na przecieki! Sprawdź swoją wiedzę

Redakcja
Marcin Oliva Soto
To już jutro! 12 kwietnia we wtorek zacznie się pierwsza z trzech części egzaminu na zakończenie gimnazjum. Nie licz na przecieki, tylko na swoją wiedzę! Czy wiesz już wszystko, co potrzeba na temat zbliżającego się testu? Zrób ostatnią powtórkę i sprawdź, kiedy rozpoczęcie, ile punktów możesz zdobyć i jaki ma on wpływ na Twoją dalszą naukę.

Czas przeznaczony na napisanie pierwszych dwóch części to 120 minut. Tylko część poświęcona językowi obcemu potrwa krócej, bo 90 minut.

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części. Pierwszy dzień to część humanistyczna, drugi - matematyczno-przyrodnicza, a ostatniego dnia gimnazjaliści zmierzą się nowożytnym językiem obcym.

Egzamin gimnazjalny 2011: wszystko, co chcielibyście wiedzieć o testach, a boicie się zapytać

Ezgaminacyjne Centrum Dowodzenia. Niezbędnik gimnazjalisty

Część humanistyczna sprawdzi Waszą wiedzę z języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki i muzyki. Mogą być tu wykorzystane elementy ścieżki filozoficznej, regionalnej, dziedzictwa kulturowego w regionie, czytelniczej i medialnej, europejskiej lub wiedzy na temat kultury polskiej na tle tradycji śródziemnomorskiej.

W drugiej części, która odbędzie się 13 kwietnia, znajdą się zagadnienia z matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii.

Przed nauką do egzaminu można wytrenować swoją pamięć

Trzecia (14 kwietnia) dotyczy sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów dotyczących znajomości języka obcego.

Egzamin gimnazjalny: część matematyczno-przyrodnicza. Testy i klucz

Egzamin gimnazjalny: część humanistyczna. Testy i klucz

Egzamin gimnazjalny: część językowa - podstawowe informacje

Od przyszłego roku nowy egzamin gimnazjalny będzie 'małą maturą'

Z każdej części egzaminu gimnazjalnego można otrzymać maksymalnie 50 punktów. Każdy gimnazjalista otrzyma od okręgowej komisji egzaminacyjnej zaświadczenie o uzyskanych przez siebie wynikach. Arkusze egzaminacyjne sprawdzą przeszkoleni egzaminatorzy.

Na egzaminie uczniowie dostaną specjalnie przygotowane karty, na których będą musieli zakodować swoje dane. Będzie trzeba wpisać kod ucznia oraz swój nr PESEL. Kod ucznia to litera oznaczająca klasę oraz nr z dziennika.

Co ze sobą zabrać?

Oprócz wiedzy nie można zapomnieć o podstawowych przyborach takich jak czarny długopis (najlepiej mieć ze sobą 2-3 sztuki, w razie gdyby pierwszy się wypisał), ołówek, gumka do ścierania, linijka czy cyrkiel. Pamiętaj, że nie można używać korektora. Trzeba także mieć ze sobą legitymację szkolną. Nie zapomnij, że ostatnia strona arkusza egzaminacyjnego to brudnopis, który nie będzie sprawdzany przez egzaminatorów.

Kiedy wyniki?

Te OKE prześle do Twojej szkoły nie później niż siedem dni przed zakończeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a w wypadku zdawania egzaminu w dodatkowym terminie - do 31 sierpnia tego roku szkolnego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto