Dwie porażki<br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b>

Marcin CZERNEK
W miniony weekend koszykarze Cracovii rozgrywali dwa bardzo ważne mecze w Jarosławiu z tamtejszym Zniczem o pozostanie w II lidze koszykarzy. Niestety krakowianie doznali dwóch porażek i ich szanse na utrzymanie w II ...

W miniony weekend koszykarze Cracovii rozgrywali dwa bardzo ważne mecze w Jarosławiu z tamtejszym Zniczem o pozostanie w II lidze koszykarzy. Niestety krakowianie doznali dwóch porażek i ich szanse na utrzymanie w II lidze po tych meczach znacznie zmalały.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło sie od fatalnej skuteczności zawodników z obu stron. Zawodnicy zarówno Znicza jak i Cracovii nie trafiali w idealnych sytuacjach czego dowodem był wynik 7:7 w 9 minucie meczu. W II kwarcie miejscowi znacznie poprawili swoją skuteczność i do przerwy wypracowali 20 pkt. przewagi nad swoimi rywalami. W tej części gry ciężar gry wzięli na swoje barki dwaj rezerwowi - Marcin Zalewski i Radosław Wlaź. W II połowie gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie i wraz z upływającym czasem zwiększali swoją przewagę (w 37 min po trójce Łukasza Pielickiego wygrywali już 79:53). W niedzielę I kwarta należała do krakowian, którzy zagrali bardzo agresywnie w obronie i skutecznie w ataku. Gospodarze jednak w tym okresie nie stracili zbyt dużego dystansu i potem ruszyli do zdecydowanych ataków. Podobnie jak w sobotę pierwszoplanowe role wśród miejscowych odegrali Zalewski i Wlaź. W 36 minucie Znicz prowadził 86:77, ale w końcówce gościom udało się doprowadzić do dogrywki, głównie za sprawą Grzegorza Kordasa i Łukasza Warmuza, którzy w tej części gry zagrali bardzo dobrze. Natomiast w dodatkowym czasie gry dominowali już tylko gospodarze wśród których ciężar gry wziął na swoje barki Grzegorz Szczotka uzyskując w dogrywce 10 pkt.