Dwanaście medali Małopolan w mistrzostwach Makroregionu Południowego w karate kyokushin [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Ekipa YMCA Kraków, z Anną Lisowską na czele (na zdjęciu), zdobyła trzy medale w rywalizacji seniorów w mistrzostwach Makroregionu Południowego w Bukownie Archiwum YMCA Kraków
W hali sportowej MOSIR w Bukownie odbyły się mistrzostwa Makroregionu Południowego i międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w karate kyokushin z udziałem około 300 zawodników z ponad 40 klubów z trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W zmaganiach seniorek i seniorów Małopolanie zdobyli dwanaście medali.

Trzy miejsca na podium seniorów zajęli przedstawiciele YMCA Kraków. W kata (formy) triumfowała wielokrotna medalista tej imprezy oraz mistrzostw Polski i Europy, mistrzyni świata z 2014 roku Anna Lisowska, a w kumite (walka) najlepszy w kat. 65 kg okazał się Paweł Kubica. W kumite open po srebrny medal sięgnęła Jagoda Lubicz-Lisowska,

Pięć medali wywalczyli reprezentanci Wielickiego Klubu Karate Kyokushinkai: wśród seniorek złoty w kumite w kat. 55 kg Klaudia Słomka, a brązowy w kata Sandra Maśnica i w kumite w kat. 60 kg Martyna Kubik, natomiast w gronie mastersów: złoty w kumite w kat. +85 kg Janusz Zięcina, a brązowy w kumite także w kat. +85 kg Błażej Pasiut.

Ponadto na podium seniorów w kumite stanęli czterej inni małopolscy seniorzy. Zawodnicy Tarnowskiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin zdobyli dwa krążki: srebrny open Filip Hajduk i brązowy w kat. 75 kg Kamil Żurawski. Po srebro w kat. 55 kg sięgnęła Monika Rams (KSKK Inpakuto Łukowica - powiat limanowski), a w kat. 75 kg Krzysztof Strój (Klub Kyokushin Karate w Bukownie).

W drużynowej punktacji mistrzostw Makroregionu Południowego, obejmującego wyniki uzyskane w rywalizacji seniorów i juniorów, Wielicki KKK zajął drugie miejsce, za Krośnieńskim KKK.