Dwa medale małopolskich judoczek w mistrzostwach Polski juniorek młodszych. Srebro Wiktorii Dziob, brąz Natalii Sałek [ZDJĘCIA]

Jerzy Filipiuk
Wiktora Dziob z legendą polskiego judo Pawłem Nastulą
Wiktora Dziob z legendą polskiego judo Pawłem Nastulą Facebook UKS Judo Kraków
Dwa medale zdobyły reprezentantki małopolskich klubów podczas mistrzostw Polski juniorek młodszych i juniorów młodszych (Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży) w judo, które odbyły się w Białymstoku.

W kat. 52 kg (w rywalizacji 20 zawodniczek) srebro wywalczyła Wiktoria Dziob (UKS Judo Kraków), a w kat. 70 kg (z udziałem 15 zawodniczek) na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Sałek (UKS Judo Wolbrom).

Dziob w eliminacjach cztery walki wygrała przed czasem. Finałowy pojedynek rozpoczęła odważnie, ale potem nadziała się na kontratak Karoliny Siennickiej (Safari 152 Warszawa) i musiała się zadowolić srebrnym krążkiem, co i tak jest ogromnym sukcesem ubiegłorocznej mistrzyni Polski młodziczek, podopiecznej trenera Artura Kłysa. Gratulacje złożył jej m.in. mistrz olimpijski Paweł Nastula.

Sałek sięgnęła po brązowy medal razem ze swoją imienniczką Szatkowską (UKJ Lemur Warszawa). W jej kategorii triumfowała Julia Marczak (UKS Judo Sensei Płock), a wicemistrzynią kraju została Wiktoria Witkowska (UKJ Lemur Warszawa). 17-letnia Sałek ma na swoim koncie wiele medali zdobytych w rozmaitych imprezach, m.in. srebro MP młodziczek, zdobyte w 2020 roku.

Punktowane miejsca zajęło też dwoje przedstawicieli małopolskich klubów: piąte - Sergiusz Sikorski (Błękitni Tarnów) w kat. 50 kg (10 rywalizujących), a siódme - Wiktoria Wojna (MKS Pałac Młodzieży Tarnów) w kat. 57 kg (23 startujących).