Dudzic zapewnia zwycięstwo. Cracovia - FC Zwolle 1:0

Łukasz Żołądź
Cracovia odniosła kolejne zwycięstwo w meczu sparingowym. Tym razem piłkarze Szatałowa okazali się lepsi od FC Zwolle, wygrywając 1:0. Jedynego gola zdobył Dudzic.

"Biała Gwiazda" remisuje w Estonii. Flora Tallin - Wisła 2:2

W meczu z FC Zwolle trener Szatałow nie mógł jeszcze skorzystać z Andrzeja Niedzielana, który kilka dni temu dojechał na zgrupowanie. Prócz niego brakowało Visnjakovsa i Radomskiego.

Cracovia stworzyła sobie dogodną okazję dopiero w 26 minucie. Po precyzyjnym dograniu Boljevića mocnym strzalem głową popisał się Bartczak, ale golkiper FC Zwolle był na posterunku. Kilkadziesiąt sekund później z rzutu wolnego groźnie uderzył Milos Kosanović, jednak on również musiał uznać wyższość bramkarza gospodarzy. W 30 minucie "Pasy" były już skuteczniejsze. Testowany Kędziora "uruchomił" prostopadłym podaniem Ntibazonkizę. Napastnik Burundi odegrał jeszcze do Dudzica, który, znajdując się w sytuacji sam na sam, nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Tuż po przerwie drugą żółtą kartą ukarany został Hesdey Suart, w efekcie czego "Pasy" musialy sobie radzić w dziesiątkę. Chwilę później gospodarze mogli wyrównać za sprawą Kluina, który mocnym strzałem chciał zaskoczyć Kaczmarka. Golkiper drużyny z ul. Kałuży wyszedł jednak z całej sytuacji obronną ręką. Choć Cracovia grała w osłabieniu, FC Zwolle nie potrafiło przejąć inicjatywy na boisku. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 54 minucie. Arbiter, który najwyraźniej nie miał najlepszego dnia, ukarał drugim żółtym kartonikiem Lachmana i... zapomniał wyciągnąć kartkę czerwoną. Miejscowi, grający cały czas w przewadze, byli bliscy wyrównania na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Strzał napastnika FC Zwolle minął  Kaczmarka, ale piłkę, zmierzającą do bramki, wyekspediował Sławomir Szeliga.

Jak widać transfer Niedzielana wywołał pozytywną reakcję u Dudzica, który juz niedługo będzie rywalizował z "Wtorkiem" o miejsce w podstawowym składzie.- Po zejściu Hesdeya grało się ciężej, tym bardziej, że Holendrzy - jak już wspomniałem - dobrze operowali piłką. Pozytywne było to, że graliśmy bardzo dobrze w obronie, w efekcie czego rywale właściwie nie stwarzali sobie klarownych sytuacji - powiedział po spotkaniu Dudzic dla oficjalnej strony klubu.

- Cieszę się z tego, że mogę występować, zagrałem we wszystkich dotychczasowych sparingach i jest to dla mnie motywujące - dodał popularny "Dudu".

Kolejny sparing Cracovii już w najlbliższy wtorek. Przeciwnikiem "Pasów" będzie belgijski klub Zulte-Waregem.