Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dni Otwarte synchrotronu SOLARIS i warsztaty CENILS

red.
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych pierwszym polskim synchrotronem.

W dniach 17 i 18 października 2014 r. odbędą się Dni Otwarte SOLARIS & warsztaty projektu CENILS (Central European Network for knowledge based on Innovative Light Sources). Zorganizowane z tej okazji wykłady i pokazy będą poświęcone innowacyjnym źródłom światła, którymi są synchrotrony i lasery należące obecnie do najpotężniejszych narzędzi badawczych w fizyce, medycynie, biologii czy nowoczesnych technologiach.

W ramach tych Dni Otwartych odbędzie się kilka sesji połączonych ze zwiedzaniem hali synchrotronu. W piątek 17 października zapraszamy przedsiębiorców oraz naukowców, natomiast w sobotę 18 października  -  mieszkańców. Szczegółowy program można znaleźć na stronie

www.synchrotron.pl

.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja, której można dokonać poprzez formularz internetowy, dostępny TUTAJ.

Powstające Centrum SOLARIS – jeden z 65 synchrotronów na świecie – będzie największą multidyscyplinarną infrastrukturą badawczą w Polsce. Projekt budowy synchrotronu SOLARIS  jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Celem projektu CENILS (Central European Network for knowledge based on Innovative Light Sources), jest stworzenie ponadnarodowej sieci uniwersytetów, laboratoriów oraz podmiotów małego i średniego biznesu, promującej efektywne użytkowanie, wiedzę o możliwościach badawczych i racjonalny rozwój innowacyjnych źródeł światła.  Projekt ten realizowany jest w ramach Programu dla Europy Środkowej współfinansowanego ze środków EFRR.

Partnerem Dni jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, który przygotował wejściówki do Ogrodu Doświadczeń dla mieszkańców za udział w konkursie odbywającym się podczas Dni Otwartych. Patronem medialnym wydarzenia jest Dziennik Polski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto