MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Długi do rejestru<br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b>

ECe
Co 2,5 godziny upada jakaś firma. Najważniejszy powód to utrata finansowej płynności. Wiele firm nie płaci długów i mimo to funkcjonuje. Krajowy Rejestr Długów chce zapobiegać takim sytuacjom, tworząc ogólnopolską ...

Co 2,5 godziny upada jakaś firma. Najważniejszy powód to utrata finansowej płynności. Wiele firm nie płaci długów i mimo to funkcjonuje. Krajowy Rejestr Długów chce zapobiegać takim sytuacjom, tworząc ogólnopolską platformę wymiany informacji pomiędzy przedsiębiorstwami. Tworzeniu bazy danych służy I Ogólnopolski Spis Dłużników Firm, w ramach którego rozpoczęły się w Krakowie pilotażowe badania.

- W Krakowie chcemy dotrzeć do prawie 10.000 przedsiębiorców. W pierwszym kwartale mogą się oni spodziewać odwiedzin rachmistrza Krajowego Rejestru Długów, który ma za zadanie wypełnienie krótkiej ankiety. Uzyskane w ten sposób dane będą pierwszymi tak rzetelnymi i obszernymi informacjami na temat tej problematyki. Rachmistrzów szkoli Powiatowy Urząd Pracy w Krakowie. Organizatorem spisu jest Krajowy Rejestr Długów, który przy współudziale największych w Polsce instytucji zaufania publicznego takich jak banki, firmy leasingowe, stowarzyszenia, izby, konfederacje pracodawców, opiniotwórcze media itd, ma za zadanie zdiagnozowanie skali problemów związanych z nierzetelnością w biznesie. Współpracowaliśmy wcześniej z Ministerstwem Gospodarki m.in. w przygotowaniu ustaw mających na celu oddłużenie przedsiębiorstw - wyjaśnia koordynator spisu Henryk Benkowski.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 3.000.000 podmiotów gospodarczych. Co 2,5 godziny realnego czasu pracy upada jeden z nich. Najważniejszą przyczyną jest utrata płynności finansowej z powodu błędnego doboru partnerów biznesowych, którzy nie regulowali należności za sprzedany towar, czy wykonaną usługę. Wiele przedsiębiorstw niepłacenie swoich zobowiązań traktuje jako metodę prowadzenia interesów.

Krajowy Rejestr Długów podjął się stworzenia ogólnopolskiej platformy wymiany informacji pomiędzy przedsiębiorstwami. Stanowi on w tej chwili największą i najrzetelniejszą bazę danych o dłużnikach, jak również najskuteczniejsze narzędzie mobilizowania dłużników do spłaty należności poprzez wykorzystanie rygoru upublicznienia ich danych.

Z usług KRD korzysta prawie 20 tys. przedsiębiorstw w Polsce, którym rejestr pomógł odzyskać kwotę ponad 400 mln zł. Prawie 300 tys. razy przedsiębiorcy korzystali z pomocy KRD w sprawdzeniu swych kontrahentów.

W grudniu ub. r. KRD podpisał umowę o współpracy z Konferencją Przedsiębiorstw Leasingowych, by stworzyć branżowy rejestr dłużników i nieuczciwych kontrahentów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Długi do rejestru<br><font color="#006699"><b>Gazeta Krakowska</font></b> - Kraków Nasze Miasto

Wróć na krakow.naszemiasto.pl Nasze Miasto